Mevcut SIM’inizi Yeni iPhone’unuzda Bir eSIM’e Aktarma veya Dönüştürme

Eski iPhone’unuzda kullandığınız eSim’i ya da fiziksel Sim’i yeni iPhone’unuzda kullanmak için birtakım adımları uygulamanız gerekmektedir. Aynı zamanda fiziksel Sim kullanıyorsanız ve cihazınız eSim’i destekliyorsa Fiziksel SIM’inizi iPhone’unuzda bir eSIM’e dönüştürebilirsiniz. Tüm bu işlemleri nasıl yapacağınızı Zentech Apple Yetkili Servisi olarak sizlere açıkladık.

Fiziksel SIM’inizi iPhone’unuzda bir eSIM’e Dönüştürmek için Gerekenler

 • eSim kullanmak istediğiniz yeni iPhone cihazınız; iPhone XS, iPhone XS Max, iPhone XR ya da daha üst bir model olmalıdır.
 • iPhone’unuzun işletim sistemi en son sürüme güncellenmiş olmalıdır.

Telefon operatörleri, bazı iPhone modelleri için fiziksel Sim’in ya da eSim’in yeni cihaza aktarılmasını/dönüştürülmesini desteklemektedir. Fakat her operatör bu işlemi yapmadığı için önceden müşteri hizmetleriyle iletişime geçerek teyit etmelisiniz.

Ayarlama sırasında eSIM’inizi veya fiziksel SIM’inizi aktarma

Mevcut SIM’inizi yeni iPhone’unuzda bir eSIM’e aktarma, dönüştürme ya da fiziksel Sim’inizi aktarmak için aşağıdaki adımları izlemeniz gerekmektedir. Buna göre:

 • Yeni iPhone’unuzda, aktarımı gerçekleştirmek istediğiniz numarayı seçerek sayfanın alt kısmında bulunan “Sürdür” ibaresine dokunun. Eğer numara seçimine daha sonra karar vermek isterseniz “Planı Aktarma” işlemini, iPhone’unuzu ayarlamayı yaptıktan sonra da tamamlayabilirsiniz.
 • iPhone’unuzu ayarlama işlemini tamamlayabilmek için ekranda karşınıza çıkan adımları takip edin.
 • Hücresel planınızı eski iPhone’unuzda silmeniz gerekmektedir. Bu işlemi yapmadan önce yeni iPhone’unuzla bir arama gerçekleştirerek cihazınızın hücresel veri bağlantısını kontrol edin. Bu işlem sırasında bir sorun yaşayacak olursanız vakit kaybetmeden operatörünüzle iletişime geçin.

Tüm bu işlemleri tamamlayarak hücresel veri planınızı yeni iPhone’unuzda etkinleştirin. Bu sayede eski iPhone’unuzdaki mevcut plan devre dışı kalacaktır. Eğer eski iPhone’unuzdaki planda fiziksel Sim kullandıysanız, artık o Sim ile işiniz kalmayacaktır.

Mevcut iPhone’unuzdaki SIM’i yeni iPhone’unuzdaki bir eSIM’e aktarma

Eski iPhone’unuzda bulunan eSim’i ya da fiziksel Sim’i, yeni iPhone’unuzdaki bir eSIM’e aktarmak için şu adımları takip edin:

 • Yeni iPhone’unuzda “Ayarlar” uygulamasına giriş yaparak Hücresel > Hücresel Plan Ekle adımlarını izleyin.
 • Bu kısımda karşınıza çıkacak “Hücresel Planı Dönüştür” bildirimine dokunun.
 • “eSim’e Dönüştür” bildirimine dokunun.
 • Bundan sonra karşınıza, “Aktarım İşlemini Diğer iPhone’unuzda Onaylamanız Gerekmektedir.” şeklinde bir bildirim çıkacak. Ve bildirimde “Tamam”a dokunun.
 • Eski iPhone’unuza gelen bildirimde “Aktar”a dokunun.
 • Bu işlemleri tamamladıktan sonra yeni iPhone’unuzda hücresel veri etkinleşecektir. Bunun için bir süre bekleyin. Hücresel veri planınız yeni iPhone’unuzda etkinleştikten sonra eski iPhone’unuzdaki mevcut plan devre dışı kalacaktır.
 • Yeni iPhone’unuzda işlemler tamamlandıktan sonra “Operatör Hücresel Planınızı Ayarlamayı Bitirin.” şeklinde bir bildirim ile karşılaşacak olursanız bildirime dokunun.
 • Daha sonrasında “Sürdür”e dokunarak operatörünüzün Web sitesine giriş yapın. (Bu işlem otomatik gerçekleşecektir.) Bu aşamada bir yardıma ihtiyaç duyarsanız müşteri hizmeti ile irtibat kurabilirsiniz.

Kusursuz Servis Mağazası Deneyimi

Zentech, 8 şehirdeki 8 mağazasıyla sizlere en iyi yetkili servis deneyimini sunmak adına mağaza ağını genişleterek iPhone, Mac, iPad ve tüm Apple ürünlerine Apple yetkili servis hizmeti veriyor.
8 Şehir

Aynı Gün Onarım

Zentech, Apple Yetkili Servis standartlarında ekran ve pilinizi aynı gün Orijinal parça ile onarır.

Müşteri Deneyimi

Apple ürünlerine dair bilmek istediğiniz her şey, alanında uzman çalışanlar tarafından teknik servis mağazalarımızda yanıtlanır.
Translate »