Kayıp AirPods Bulma

Kayıp AirPods bulmak için yapmanız gereken en temel şey “Ses çalmak için bul” özelliğini kullanmak olacaktır. Eğer AirPods’u aktif olarak herhangi bir iPhone, iPad, iPod touch veya Mac’te kullanıyorsanız “Bul” özelliği, Kayıp AirPods bulmak için yeterli olacaktır. Ancak henüz AirPods’unuzu bir cihaz ile eşleştirmediyseniz “Bul” uygulamasından yararlanamazsınız.

Kayıp AirPods bulmak ya da takip etmek için uygulanabilecek tek yol, “Bul” uygulamasıdır. Eğer AirPods’unuz kaybolmadan önce “Bul” uygulamasını açmadıysanız; cihazınızın izlenmesi, işaretlenmesi ya da bulunması imkansızdır. Bu nedenle eğer bu yazımızı, AirPods’unuz kaybolmadan önce okuyorsanız hiç vakit kaybetmeden “Bul” uygulamasını kullanmaya başlamalısınız.

AirPods’unuzu haritada görme

AirPods’unuzu kaybettiyseniz ya da takip etmek istiyorsanız yapmanız gereken işlem; aynı Apple Kimliği ile oturum açtığınız herhangi bir iPhone, iPad, iPod touch ya da Mac’te “Bul” uygulamasını kullanmak olacaktır. Başka herhangi bir işleme gerek kalmadan kayıp AirPods’unuzu bulabilirsiniz.

AirPods’unuzu kaybettiyseniz veya nereye koyduğunuzu hatırlamıyorsanız aynı Apple Kimliği ile oturum açtığınız bir iPhone, iPad, iPod touch ya da Mac’te Bul uygulamasını kullanarak AirPods’unuzu bulabilirsiniz. 

AirPods’unuzu Bul uygulamasında görme

AirPods’unuzu, Apple Kimliği ile oturum açtığınız bir iPhone, iPad, iPod touch ya da Mac’te Bul uygulamasında görmek için izlemeniz gereken adımlar şu şekildedir:

  • Cihazınızı iOS, iPadOS ya da macOS’in en son sürümüne güncelleyin.
  • Cihazınızda bulunan “Bul” uygulamasına giriş yapın.
  • Ekranda karşınıza çıkan “Aygıtlar” sekmesine dokunun.
  • Bu bölümde AirPods’unuzu seçin. Alt kısımda bulunan konumdan yararlanarak cihazınızı bulabilirsiniz.

Bu adımların haricinde Kayıp AirPods bulmak için bilgisayarınızı da kullanabilirsiniz. Bunun için iCloud.com sitesine giriş yaptıktan “Bul” aracından yararlanabilirsiniz.

Bul ağını açma

iPhone, iPad veya iPod touch’ınız herhangi bir kablosuz ağa bağlı olmasa dahi bul ağını açtığınız takdirde AirPods (3. nesil), AirPods Pro veya AirPods Max’inizin lokasyonuna erişebilirsiniz. Bunu ne şekilde yapacağınızı bilmiyorsanız Zentech Apple Yetkili Servisi olarak sizlere açıkladık. Buna göre:

  • iPhone, iPad ve iPod touch’ınızın “Ayarlar” uygulamasına giriş yapın.
  • Ayarlar bölümünde öncelikle adınızı seçin. Daha sonrasında ise “Bul” seçeneğine dokunan.
  • “Aygıtımı Bul” bildirimine dokunun.
  • “Aygıtımı Bul”u açtıktan sonra “Bul Ağı”nı açın.

Tek bir AirPod’u veya AirPod Pro’yu bulmanız gerekiyorsa

AirPods’unuzun ya da AirPods Pro’nuzun yalnızca bir kulaklığını bulamıyorsanız yapmanız gereken işlem şu şekildedir:

  • Haritada görünen AirPod ya da AirPod Pro’nuzu şarj kutusunun içerisine koyun.
  • Daha sonrasında haritayı yenileyerek kayıp olan AirPod ya da AirPod Pro’yu bulun.

Kusursuz Servis Mağazası Deneyimi

Zentech, 8 şehirdeki 8 mağazasıyla sizlere en iyi yetkili servis deneyimini sunmak adına mağaza ağını genişleterek iPhone, Mac, iPad ve tüm Apple ürünlerine Apple yetkili servis hizmeti veriyor.
8 Şehir

Aynı Gün Onarım

Zentech, Apple Yetkili Servis standartlarında ekran ve pilinizi aynı gün Orijinal parça ile onarır.

Müşteri Deneyimi

Apple ürünlerine dair bilmek istediğiniz her şey, alanında uzman çalışanlar tarafından teknik servis mağazalarımızda yanıtlanır.
Translate »