iPod touch Parolanızı Unuttuysanız Ne Yapmalısınız?

iPod touch parolanızı unuttuysanız, iPod touch’ınızı silip daha sonra yeniden ayarlama yapmak için cihazı kurtarma moduna almanız gerekmektedir. Zentech Apple Yetkili Servisi olarak sizlere bu işlemleri nasıl yapacağınızı bu yazımızda açıkladık.

iPod touch Parolanızı Unuttuysanız Yapmanız Gerekenler

iPod touch parolanızı unuttuktan sonra kilit ekranında belirli bir sayıdan fazla yanlış şifre girişinde bulunursanız iPod touch’ınızın etkisizleştirildiğini bildirir bir ifade ile karşılaşacaksınız. Eğer parolanızı hatırlamıyorsanız ve Pod touch’ınızı kurtarma moduna almak istiyorsanız ihtiyacınız olan tek şey bir bilgisayar olacaktır. Bilgisayar yardımı ile parolanız başta olmak üzere tüm verilerinizi ve ayarlarınızı silerek iPod touch’ınızı tümden yenilemeniz mümkündür. 

iPod touch’ınızı bilgisayar yardımı ile sildikten sonra otomatik olarak yedeklenmiş verilerinizi ve ayarlarınızı yeniden yükleyebilirsiniz. Eğer iPod touch’ınızı yedeklemediyseniz 0’dan yeni bir aygıt biçiminde ayarlayabilir ve devamında iCloud’daki tüm verilerinizi cihazınıza indirebilirsiniz.

1.Adım: Herhangi bir bilgisayar temin edin

Bu işlem için modeli fark etmeksizin Mac ya da PC edinin. Eğer PC kullanıyorsanız işletim sistemi Windows 8 veya sonraki bir sürüme sahip olmalıdır. Aynı zamanda iTunes uygulamasının yüklü olması gereklidir. iPod touch’ınız ile bilgisayarınızı eşleştirmek için iPod touch’ınızla birlikte gelen kabloya ya da uyumlu herhangi bir kabloya da ihtiyacınız bulunmaktadır.

2. Adım: iPod touch’ınızı kapatmak

  • Eğer bağlıysa, iPod touch’ınızın kablosunu bilgisayardan çekin.
  • Üst düğmeye dokunarak “Kapat” sürgüsü ekrana gelene kadar basılı tutun.
  • iPod touch’ınızı sonlandırmak için sürgüyü aşağıya sürükleyin. Daha sonra tamamen kapandığından emin olmak için belirli bir süre bekleyin.

3. Adım: iPod touch’ınızı kurtarma moduna almak

  • iPod touch’ınızda bir sonraki aşamada dokunmanız gereken düğmeyi bulun ve hazırlanın. Bu düğme; 7. nesil iPod touch’ta sesi kıs düğmesi, 6. nesil ve önceki modellerinde ise Ana Ekran düğmesidir.
  • iPod touch’ınız için yukarıda belirttiğimiz düğmeyi bularak basılı tutun ve bu sırada iPod touch’ınızı vakit kaybetmeksizin bilgisayara bağlayın. Bağlama sırasında ise düğmeyi bırakmayın.
  • iPod touch’ınızda kurtarma modu ekranını gelene kadar düğmeyi basılı tutun, ekran geldikten sonra düğmeyi bırakın. Eğer parola ekranını görürseniz, iPod touch’ınızı kapatın ve daha sonrasında yeniden başlatın. 

4. Adım: iPod touch’ınızı geri yükleme

  • iPod touch’ınızı Finder’da ya da bağlı bulunduğu bilgisayardaki iTunes’da aratarak bulun.
  • “Geri Yükle” ya da “Güncelle” seçeneklerini gördüğünüzde “Geri Yükle”yi seçin. Bilgisayarınız, iPod touch’ınız için yazılım yükler ve geri yükleme işlemini başlatır. Geri yükleme ve indirme işlemi 15 dakikadan daha uzun sürerse ve cihazınız kurtarma modu ekranından çıkarsa geri yükleme işleminin sona ermesine izin verin, daha sonra iPod touch’ınızı kapatarak yeniden başlatma işlemini gerçekleştirin.
  • Yeniden başlatma işlemini. tamamlanmasını bekleyin. 
  • iPod touch’ınızın bilgisayarla bağlantısını sonlandırın, daha sonra iPod touch’ınızı ayarlayıp kullanın. 

Kusursuz Servis Mağazası Deneyimi

Zentech, 8 şehirdeki 8 mağazasıyla sizlere en iyi yetkili servis deneyimini sunmak adına mağaza ağını genişleterek iPhone, Mac, iPad ve tüm Apple ürünlerine Apple yetkili servis hizmeti veriyor.
8 Şehir

Aynı Gün Onarım

Zentech, Apple Yetkili Servis standartlarında ekran ve pilinizi aynı gün Orijinal parça ile onarır.

Müşteri Deneyimi

Apple ürünlerine dair bilmek istediğiniz her şey, alanında uzman çalışanlar tarafından teknik servis mağazalarımızda yanıtlanır.
Translate »