iPhone Şarjda Temassızlık

iPhone şarjda temassızlık problemleri; telefonun, şarja takıldıktan sonra devamlı şekilde şarj olmaması, şarj olması için şarj yuvasının hareket ettirilmesi ya da sıkı şekilde bastırılmasının gerekmesi gibi şekillerde ortaya çıkmaktadır. 

iPhone şarjda temassızlık problemine sebep olan bazı durumlar şunlardır:

  • Şarj Kablosu Arızası: iPhone şarjda temassızlık problemlerine neden olan asıl sebep şarj yuvasının ya da kablosunun arızalı olması olabilir. Kablo ucundaki oksitlenmelerde şarj olurken temassızlıklara sebep olabilir. Sorunun şarj kablosunda olduğunu düşünüyorsanız iPhone cihazınızı başka bir şarj kablosuyla şarj etmeyi ya da şarj kablonuzla başka bir iPhone cihazı şarj etmeyi deneyebilirsiniz. Sorun devam ediyor ve aynı problemleri yaşıyorsanız sorun şarj kablonuzda değildir, diğer ihtimalleri değerlendirebilirsiniz. 
  • Şarj Girişi Tıkanması: iPhone şarjda temassızlık probleminin yaygın sebeplerinden bir de şarj girişinin tıkalı olmasıdır. iPhone cihazınızı şarj ederken kullandığınız bağlantı kısmı zaman içerisinde toz, kir ve benzeri parçacıklarla tıkanabilmektedir. Şarj girişi ile şarj soketinin dişleri tam olarak bağlanamadığı için temassızlık meydana gelmektedir. Sorunun şarj girişinin tıkanması olduğunu düşünüyorsanız, ışık yardımıyla şarj girişinizin temiz olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Eğer ki kirlenme veya tıkanma görüyorsanız detaylı temizlik ve inceleme için  Zentech iPhone Yetkili Servisi’ne başvurabilirsiniz. Diğer tüm iPhone bileşenlerinde olduğu gibi iPhone şarj soketine kullanıcılar tarafından yapılacak uygun olmayan müdahale ve işlemler cihazınızı yetkisiz müdahale kapsamına sokabileceği unutulmamalıdır. Kuru bir diş fırçası ya da ucu çok sivri olmayan bir aletle dikkatlice şarj girişinizi temizleyebilirsiniz. 
  • Şarj Soketi Arızası: Şarj soketinizin arızalanması, iPhone şarjda temassızlık problemine sebep olabilir. Şarj soketi arızasına sebep veren durumlar; iPhone’nunuzu şarja takarken yuvaya fazla bastırılması, cihazın aşırı şarj edilmesi veya darbe sonucu şarj soketinin hasar görmesidir. Bu da iPhone şarjda temassızlığa ve cihazınızın düzgün şarj olmamasına yol açmaktadır. Ayrıca iPhone’nunuzun sıvı veya nemle temasının yol açabileceği oksidasyon da şarj soketi arızasına sebep olabilir. iPhone şarj soketinde meydana gelen bu tür arızalar için Zentech iPhone Yetkili Servisi’ne başvurabilirsiniz.

iPhone Şarj Soketi Değişimi 

iPhone şarjda temassızlık problemine sebep olan şarj soketi arızası ise şarj soketinizin değişimi Apple onaylı bir onarım olmadığından bu gibi durumlarda cihazınız değişime uygun ise birebir aynı kapasite ve modelde cihaz değişimi sunulur. 

iPhone Şarjda Temassızlık Hakkında Sık Sorulan Sorular 

iPhone şarjda temassızlık kullanıcıların sıkça karşılaştığı bir problemdir. Kullanıcılar bu problemlerin sebeplerini ve tamir seçeneklerini merak etmektedir. Zentech iPhone Yetkili Servisi olarak merakınızı gidermek için en çok sorulan sorulara yanıt verdik.

iPhone şarj soketi, fazla şarj edilmeye bağlı olarak zaman içerisinde bozulabilir. Darbe sonucunda şarj soketinin dişlerinin ezilmesi ve şarj girişine kir ve toz birikmesi şarj soketi bozulmasının temel nedenleridir. iPhone cihazınızın su ve nemle teması da şarj soketi arızasına sebep verebilmektedir.

Kusursuz Servis Mağazası Deneyimi

Zentech, 8 şehirdeki 8 mağazasıyla sizlere en iyi yetkili servis deneyimini sunmak adına mağaza ağını genişleterek iPhone, Mac, iPad ve tüm Apple ürünlerine Apple yetkili servis hizmeti veriyor.
8 Şehir

Aynı Gün Onarım

Zentech, Apple Yetkili Servis standartlarında ekran ve pilinizi aynı gün Orijinal parça ile onarır.

Müşteri Deneyimi

Apple ürünlerine dair bilmek istediğiniz her şey, alanında uzman çalışanlar tarafından teknik servis mağazalarımızda yanıtlanır.
Translate »