iPhone Rehberden Toplu Kişi Silme

iPhone Kişiler uygulaması rehberden toplu kişi silmeye izin vermiyor, iPhone rehberden toplu kişi silmek istediğinizde tek tek kişilerin profiline girmeniz gerekiyor, bu süreç de bir hayli can sıkıyor ise  iPhone’un rehberden toplu kişi silmek için sunduğu alternatif yollara yönelmeniz gerekmektedir. Zentech iPhone Yetkili Servisi olarak bu alternatif yolları sizin için sıraladık.

iCloud Web Sitesi Üzerinden iPhone Rehberden Toplu Kişi Silme

iPhone rehberden toplu kişi silmenin ilk yolu iCloud hesabı kullanmak. Bu yöntemi uygulamadan önce iCloud’da kişilerin senkronizasyonunun açık olduğundan emin olun. Bu yöntem için sırayla şu adımları izlemelisiniz:

 • icloud.com adresine giriş yapın.
 • Kişiler yazan kısma dokunun.
 • CTRL+A’ya yaparak ya da mousenuz yardımı ile silmek istediğiniz kişileri işaretleyin.
 • Sol altta göreceğiniz Ayarlar menüsüne girin. (Dişli çark simgeli alan)
 • Sil’i seçerek işlemenizi tamamlayabilirsiniz. Böylelikle iCloud’unuzda kayıtlı olan tüm kişileri kalıcı olarak Kişiler’in açık olduğu iPhone’nunuzdan da silmiş olacaksınız.

MAC Üzerinden iPhone’da Rehberden Toplu Kişi Silme

MAC üzerinden istediğiniz zaman bir ya da birden fazla kişiyi rehberinizden silebilirsiniz. Bu yöntemle iPhone rehberden toplu kişi silmek için sırayla şu adımları takip etmelisiniz:

 • MAC’inizde Kişiler uygulamasını açın.
 • “Command” tuşuna basılı tutup silmek istediğiniz kişileri seçin.
 • Sağa tıklayın ve “Kişileri Sil” kısmını seçin.
 • Ardından silme işleminizi onaylayın. iPhone rehberinizle senkronize olduğunda iPhone rehberden toplu kişi silme işleminizi başarıyla gerçekleştirmiş olacaksınız.

3.Parti Uygulamaları Kullanarak iPhone Rehberden Toplu Kişi Silme

iPhone rehberden toplu kişi silmek için alternatif son yöntem App Store üzerinden bazı uygulamalar indirerek rehberinizi düzenlemek. Bunun için A2Z Contacts Free, AnyTrans, Cleaner Pro, Delete Contacts+ gibi uygulamaları tercih edebilirsiniz. Örnek olması açısından A2Z Contacts Free uygulamasından iPhone’da rehberden toplu isim silmek için izlenmesi gereken adımları şu şekildedir;

 • App Store üzerinden A2Z Contacts Free uygulamasını indirin.
 • Uygulamayı açın ve kişilerinize erişim izni verin.
 • Sol üst kısımda üç çizgi olan alana tıklayın. Buradan Delete Contacts seçeneğini seçin.
 • Rehberinizden silmek istediğiniz kişileri seçin.
 • Delete’ye tıklayarak iPhone’da rehberden toplu isim silme işleminizi gerçekleştirmiş oldunuz.

iPhone Rehberden Toplu Kişi Silme Hakkında Sık Sorulan Sorular

Zentech iPhone Yetkili Servisi olarak iPhone’da rehberden toplu isim silme hakkında en çok sorulan soruları sizler için cevapladık.

iPhone’da çoklu isim silmek mümkün. PC veya MAC’inizi kullanarak iCloud ya da iTunes hesaplarınız üzerinden kayıtlı olan kişileri toplu şekilde silebilirsiniz. Ya da 3. parti uygulamalar indirerek bunlar üzerinden rehberinizden çoklu isim silebilirsiniz.

Rehberinizdeki kişilerin sıralamasını değiştirmek, kişiye fotoğraf veya yaş günü eklemek, silmek gibi daha birçok düzenleme işlemini Kişiler uygulamasından yapabilirsiniz. Kişinin üzerine tıkladıktan sonra Düzenle’ye dokunun ve ardından yapmak istediğiniz düzenlemeyi seçin. En son “Bitti” ye basarak düzenlemenizi kaydedin.

Kusursuz Servis Mağazası Deneyimi

Zentech, 8 şehirdeki 8 mağazasıyla sizlere en iyi yetkili servis deneyimini sunmak adına mağaza ağını genişleterek iPhone, Mac, iPad ve tüm Apple ürünlerine Apple yetkili servis hizmeti veriyor.
8 Şehir

Aynı Gün Onarım

Zentech, Apple Yetkili Servis standartlarında ekran ve pilinizi aynı gün Orijinal parça ile onarır.

Müşteri Deneyimi

Apple ürünlerine dair bilmek istediğiniz her şey, alanında uzman çalışanlar tarafından teknik servis mağazalarımızda yanıtlanır.
Translate »