iPhone Face ID Ayarlama

iPhone Face ID ayarlama işlemi, telefon kilidinin daha hızlı açılması ve telefon güvenilirliği açısından kullanıcılar tarafından sıklıkla gerçekleştirilmektedir. Kullanıcılar iPhone Face ID ayarlamasını yaptıktan sonra; iPhone’un kilidini açmak, telefon üzerinden gerçekleştirilecek alışverişi onaylamak ve daha birçok uygulama üzerinden işlem yapmak mümkün olmaktadır. 

iPhone da Face ID Ayarlama veya Farklı Bir Görünüş Ekleme

iPhone Face ID ayarlamak için öncelikle iPhon’unuzda yeni bir parola oluşturmanız gerekmektedir. Daha sonrasında yapmanız gerekeni ise Zentech Apple Yetkili Servisi olarak sizler için derledik. Buna göre:

  • Ayarlar uygulamasına giriş yaparak “Face ID ve Parola” bölümünü seçin.
  • “Face ID’yi Ayarla” düğmesine tıklayarak karşınıza çıkan yönergeleri takip edin.
  • Face ID için başka bir yüz tanımlaması yapmak için ise yine ayarlar uygulaması üzerinden “Face ID ve Parola” bölümüne giriş yapın. Bu bölümde karşınıza çıkan “Farklı Bir Görünüş Ayarla” düğmesine dokunarak ekrandaki yönergeleri takip edin.

iPhone Face ID ayarlama işlemini tamamladıktan sonra aktif bir şekilde kullanım sağlayabilirsiniz.

Görme engelli ya da görüş kaybı bulunan kullanıcılar için özel bir Face ID erişilebilirlik özelliği bulunmaktadır. Eğer engelinizden dolayı ya da diğer herhangi bir sebepten dolayı Face ID tanımlaması sırasında gözleriniz açık vaziyette ekrana bakmak istemiyorsanız izlemeniz gereken adımlar şu şekildedir:

  • Ayarlar > Erişilebilirlik bölümüne giriş yapın.
  • Bu bölümde karşınıza çıkan “Face ID İçin Dikkat Gereksin” özelliğini kapatın.
  • bölümüne gidin, sonra Face ID İçin Dikkat Gereksin’i kapatın. Bu sayede Face ID tanımlaması sırasında gözleriniz açık bir şekilde ekrana bakmak zorunda kalmayacaksınız.

Yüz Maskesi Takarken Face ID Kullanma

Covid-19 salgını ile beraber hayatımıza giren maskeler, birçok alanda olduğu gibi Face ID doğrulamasında da karşımıza çıkmaktadır. Yüz maskesi takarken iPhone Face ID kullanmak için öncelikle telefonunuzun iOS 15.4 ya da daha yeni bir sürüme sahip olması ve aynı zamanda cihazınızın iPhone 12 ve iPhone 13 modellerinden birisi olması gerekmektedir. Çünkü yalnızca bu sürümdeki iPhone cihazlar yüz maskesi takarken Face ID kullanılabilmesine izin vermektedir.

Maske ile Face ID açtığınız zaman Face ID, yüzün genelinden ziyade göz çevrelerindeki özelliklere odaklanmaktadır. Ancak unutmamak gerekir ki Face ID, yüzün tamamını taradığı ölçüde doğru çalışmaktadır. Yüz maskesi takarken iPhone Face ID kullanmak için şu adımları izlemelisiniz:

  • Ayarlar uygulamasına giriş yaparak “Face ID ve Parola” bölümüne gidin. Bu bölüm içerisinde, Face ID ile ilgili tüm ayarlamalar karşınıza çıkacaktır.
  • Maske takılıyken Face ID’i açın ve ekranda karşınıza çıkan yönergeleri takip edin.
  • Eğer gözlük kullanan biriyseniz, “Face ID ve Parola” bölümü içerisinde bulunan “Gözlük Ekle” düğmesine dokunarak karşınıza çıkan yönergeleri takip edin.
  • Maske takılıyken Face ID’in çalışmasını engellemek için ise ilk başta açtığınız ayarı kapatabilirsiniz.

Face ID destekleyen iPhone modellerinin beraberinde aynı zamanda Apple Watch’da Face ID kullanabilirsiniz.

Kusursuz Servis Mağazası Deneyimi

Zentech, 8 şehirdeki 8 mağazasıyla sizlere en iyi yetkili servis deneyimini sunmak adına mağaza ağını genişleterek iPhone, Mac, iPad ve tüm Apple ürünlerine Apple yetkili servis hizmeti veriyor.
8 Şehir

Aynı Gün Onarım

Zentech, Apple Yetkili Servis standartlarında ekran ve pilinizi aynı gün Orijinal parça ile onarır.

Müşteri Deneyimi

Apple ürünlerine dair bilmek istediğiniz her şey, alanında uzman çalışanlar tarafından teknik servis mağazalarımızda yanıtlanır.
Translate »