İphone 13 Pro Max Batarya Değişimi

Zentech iPhone yetkili servisi olarak iPhone batarya değişimi ve iPhone batarya tamiri gibi hizmetlerimiz ile sık karşılaşılan sorunlarınıza çözümler üretmekteyiz. Başta iPhone olmak üzere tüm akıllı telefonların bataryalarının belirli bir çalışma kapasitesi bulunmaktadır. Süreç içerisindeki çalışma kapasitesinde meydana gelen düşüş, akıllı cihazlarda performans kayıplarına ve Zentech iPhone yetkili servisi olarak bizler, başta İstanbul olmak üzere Türkiye’nin 8 farklı noktasından siz değerli müşterilerimize bu yönde hızlı ve etkili hizmetler sunmaktayız.

iPhone Batarya Değişim İşlemi İle Neler Yapıyoruz

Zentech iPhone yetkili servisi bünyesinde bulunan uzman teknisyenlerimiz, arızaları ya da bataryasının değişmesi gereken telefonunuzun kasa kısmını açarak eski pil ile yenisini değiştirir.  iPhone batarya değişimi sürecinin sonunda herhangi bir başka arızanın bulunup bulunmadığına yönelik standart kontroller, yine uzman teknisyenlerimiz tarafından gerçekleştirilir. Arızanın tespit edilmesi halinde ise onarım süresi tespit edilerek tarafınıza bildirilir.

Teknisyenlerimizce gerçekleştirilen iPhone pil değişim işlemleri; cihaz teknik aksanına, hafızasında bulunan verilere ve sistem özelliklerine herhangi bir zarar verilmeden gerçekleştirilir.

Genellikle pili tükenen cihazların aynı sürede ızgaraları da tozlandığı için servisimizde pil değişimi esnasında ücretsiz temizlik sağlanarak kirlenme ve tozlanma kaynaklı ses sorunları da giderilir.

 

iPhone Batarya Değişim Süresi

Süreç içerisinde ömrünü tamamlayan bataryalar, performans kayıpları ve beraberinde belli başlı teknik arızalar meydana getirmektedir. Bu arızalar bazı hallerde telefon performansından çok kişi hayatını tehlikeye atabilecek düzeyde de olabilmektedir. Şişen bataryaların aniden patlayıp kullanıcıya zarar vermesi bunun en bilinen örneğidir. Bu gibi hallere maruz kalmamak adına iPhone batarya değişiminizi; performans kayıpları hissetmeye başladığınız anda yaptırmalı, değişim işleminde kullanılan yeni bataryanın orijinal olduğuna emin olmalısınız.

iPhone batarya değişim süresi hakkında net bir şey söylemek pek mümkün değildir. Bunun nedeni ise iPhone telefonlarda batarya değişiminin, cihazın modeline göre farklılık göstermesidir. Ortalama olarak yalnızca pil değişim işlemleri, 30-60 dakika arasında değişen sürelerde gerçekleşmektedir. Ancak yukarıda da belirtildiği üzere cihazda farklı arızların varlığı halinde tamir süresi tespit edilerek işlem süresi tarafınıza bildirilmektedir. iPhone’nunuz onarım sonrası testlerinde başarısız olması durumunda Apple Onarım merkezine gönderilebilir yada bazı durumlarda pil  değişim işleminin Apple Onarım merkezinde yapılması için sistem tarafından doğrudan istenebilir. Bu gibi durumlar servis süresine ilave kargo süreleri nedeniyle servis süresini uzatacağı için teknisyenimiz tarafından gerekli bilgilendirme sağlanır.

iPhone Batarya Değişim Fiyatları

Zentech iPhone yetkili servisi bünyesinde gerçekleştireceğiniz iPhone pil değişim işlemlerinde, uygun fiyat ve yüksek performans garantisi sunmaktayız. Ancak fiyattan önce dikkat etmeniz gereken husus, yeni takılan bataryanın orijinal olmasıdır. Orijinal olmayan iPhone bataryası ile yapılan değişim işlemlerinin sonrasında sık sık; şişme, ısınma, patlama ve şarj esnasında alev alma gibi tehlikeli sonuçlar meydana gelebilmektedir. Sizler için oluşturduğumuz garantili iPhone batarya değişimi 2022 yılı fiyat listesini inceleyerek değişim ücretlerini öğrenebilirsiniz.

Modeli Pil Değişimi Ücreti
iPhone 13 Pro Max ₺1.399
iPhone 13 Pro ₺1.399
iPhone 13 ₺1.399
iPhone 13 mini ₺1.399

iPhone Batarya Değişimi Hakkında Sık Sorulan Sorular

Tüm telefon arızalarında olduğu gibi pil değişiminde de cihaz sahiplerinin birtakım çekinceleri bulunmaktadır. Beraberinde çekincelerle birlikte beliren birtakım sorular da bulunmaktadır. Zentech iPhone yetkili servisi olarak sizler için, batarya değişimi hakkında en çok sorulan sorulara yanıt verdik.

iPhone Batarya Değişimi Riskli Bir İşlem Midir?

Yeni model standart iPhone cihazlarda batarya kısmı, telefonun kasa kısmına yapışık durumdadır. Kablosuz şarj özelliği olan cihazlarda ise batarya, şarj modülüne yapışıktır. Haliyle kasaya ya da modüle yapışık vaziyetteki bataryanın sökülme işlemi riskli bir işlemdir. Ancak Zentech iPhone Yetkili Servisi bünyesindeki teknisyenlerimiz, pil değişim konusunda üstün yetkinliğe ve tecrübeye sahiptir. Bu sebeple servisimizce gerçekleştirilen batarya değişim işlemleri risksiz ve hızlı bir şekilde gerçekleşmektedir.

Telefonumda Veri Kaybı Olur Mu?

Batarya değişim işlemleri yalnızca cihazın kasası içerisinde bulunan bataryaya yönelik olduğu için herhangi bir veri kaybı yaşanması mümkün değildir.

iPhone Batarya Değişiminde Garanti Var Mı?

Zentech iPhone yetkili servisi bünyesinde gerçekleştirilen batarya değişimlerinde 6 aylık işlem garantisi sunulmaktadır. Bu süre içerisinde tarafımızca gerçekleştirilen değişim işlemi sonrasında bataryada meydana gelecek sorunları ücretsiz bir şekilde çözmekteyiz. Gerektiği hallerde ise yeniden batarya değişimi hizmeti sunmaktayız.

Kusursuz Servis Mağazası Deneyimi

Zentech, 8 şehirdeki 8 mağazasıyla sizlere en iyi yetkili servis deneyimini sunmak adına mağaza ağını genişleterek iPhone, Mac, iPad ve tüm Apple ürünlerine Apple yetkili servis hizmeti veriyor.
8 Şehir

Aynı Gün Onarım

Zentech, Apple Yetkili Servis standartlarında ekran ve pilinizi aynı gün Orijinal parça ile onarır.

Müşteri Deneyimi

Apple ürünlerine dair bilmek istediğiniz her şey, alanında uzman çalışanlar tarafından teknik servis mağazalarımızda yanıtlanır.
Translate »