Apple Watch’unuzu Yeni iPhone’unuzla Eşleştirme

Apple Watch’unuzu Yeni iPhone’unuzla Eşleştirme Nasıl Yapılır?

Apple Watch’unuzu yeni iPhone’unuzla eşleştirmek birtakım aşamalar gerektirmektedir. Apple Watch’unuzdaki verileri kaybetmek istemiyorsanız önce yedekleme yapmalısınız. Apple Watch’unuz ile eski iPhone’unuzun eşleşmesini kapatmanız; son olarak da Apple Watch’unuzu yeni iPhone’nunuzla eşleştirmeniz gerekir. Ayrıca izlemeniz gereken adımlar eski iPhone’unuzun sizde olup olmamasına göre değişiklik göstermektedir. Karmaşık gibi görünse de hepsi basit işlemlerdir. Zentech iPhone Yetkili Servisi olarak Apple Watch’unuzu yeni iPhone’unuzla eşleştirmeniz için izlemeniz gereken adımları bu yazımızda anlattık.

Apple Watch’unuzu yeni iPhone’nunuzla eşleştirme aşamalarına geçmeden önce bilmeniz gerekenler:

 • Etkinleştirme Kilidini kapatabilmeniz için Apple Kimliği ve parolasını bilmeniz gerekmektedir.
 • Eski ve yeni iPhone’unuzun Wİ-Fİ’ye bağlı olması gerekir.
 • Apple Watch’unuzun ve yeni iPhone’unuzun şarjının %50’den fazla olduğundan emin olmalısınız.
 • Son olarak da Apple Watch’unuzun parolası gerekeceği için parolanızı hatırlıyor olmalısınız.

Apple Kimliği ve Apple Watch parolalarınızı unutmuşsanız parolanızı nasıl sıfırlamanız gerektiğinizi öğrenin. Apple Watch ve yeni iPhone’unuzun şarjını ve Wİ-Fİ bağlantısını da kontrol ettiyseniz Apple Watch’unuzu yeni iPhone’nunuzla eşleştirme işleminize başlayabilirsiniz.

Eski iPhone’nunuz Sizdeyse Apple Watch’unuzu Yeni iPhone’nunuzla Eşleştirme

 • Eski iPhone’unuz sizdeyse öncelikle, eski iPhone’unuzun yeni İOS güncellemesinin yüklü olup olmadığını kontrol edin.
 • Apple Watch verilerinizi yedekleyebilmeniz için Ayarlar uygulamasını açın ve adınızın üzerinde tıklayın. iCloud seçeneğini seçin ve buradan Sağlık uygulamasının açık olduğundan emin olun.
 • Eski iPhone’unuzu iCloud veya bilgisayarınız üzerinden yedekleyin.
 • Yeni iPhone’unuzun kurulumunu yaparken iCloud veya iTunes yedeklemenizin en son yedeklemesini seçin. Yeni iPhone’unuz Apple Watch’unuzu kullanmak isteyip istemediğini sorduğunda Sürdür’e tıklayın. Kullanmak isteyip istemediğinizi sormazsa Apple Watch’unuzu elle ayarlayabilirsiniz.
 • Yeni iPhone’unuzda Apple Watch uygulamasını açın. İşlem sırasında aygıtların birbirine yakın olması gerekmektedir. Yeni iPhone’unuzu Apple Watch’unuzla eşleştirin. Apple Watch’unuzu ayarlayabilmek için eski iPhone’unuzla olan eşleşmesini kaldırmanız gerekmektedir.
 • Ayarlama işleminizi başarıyla tamamladıktan sonra Apple Watch’unuzu kullanmaya başlayabilirsiniz.

Eski iPhone’unuz Sizde Değilse Apple Watch’unuzu Yeni iPhone’nunuzla Eşleştirme

Eski iPhone’unuz sizde değilse ya da aygıtınızı sildiyseniz Apple Watch’unuzu yeni iPhone’nunuzla eşleştirme işleminiz için izlemeniz gereken adımlar:

 • İşe Apple Watch’unuzu silmekle başlayın.
 • Yeni iPhone’unuzun kurulumunu tamamlayın ve iCloud’a giriş yapın.
 • Yeni iPhone’unuzda Apple Watch uygulamasına girin.
 • Apple Watch’unuz ile yeni iPhone’unuzu eşleştirin.
 • iPhone ve Apple Watch’unuzun güncel olup olmadığını kontrol edin. Bir yedeklemeden geri yükleme yapın. Şayet iPhone ve Apple Watch’unuzun güncel değilse listede yedeklemenizi göremezsiniz. Yedeklemeniz yoksa Apple Watch’unuzu yeni bir aygıt olarak ayarlamanız gerekecektir.
 • Ayarlama işleminizi başarılı şekilde tamamlamak için ekrandaki adımları izleyin.
 • Artık yeni iPhone’unuzdan Apple Watch’unuzu kullanabilirsiniz. Ancak hatırlatmak isteriz ki eski verilerinizin tamamını görebilmeniz birkaç günü alabilmektedir.

Apple Watch’unuzu Yeni iPhone’nunuzla Eşleştirme Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Zentech iPhone Yetkili Servisi olarak yeni bir iPhone aldığınızda Apple Watch’unuzla verilerin tamamını yedekleyerek nasıl eşleştirmeniz gerektiğini anlattık ve sizler için kullanıcıların en çok sorduğu soruları cevapladık.

iPhone’nunuz yanınızda değilken de Wİ-Fİ veya hücresel bağlantı ile Apple Watch’unuzun mesaj gönderip alma, arama yapma ve gelen aramaları yanıtlama; müzik, radyo, podcast dinleme gibi birçok özellikten faydalanabilirsiniz. İnternet bağlantınız yoksa ya da iPhone’unuz kapalı ise antrenmanlarınızı izleme, alarm, kronometre gibi özellikleri kullanmaya devam edebilirsiniz.

Apple Watch kullanabilmeniz için iPhone 6s ve daha yeni bir model kullanıyor olmanız gerekir.

Kusursuz Servis Mağazası Deneyimi

Zentech, 8 şehirdeki 8 mağazasıyla sizlere en iyi yetkili servis deneyimini sunmak adına mağaza ağını genişleterek iPhone, Mac, iPad ve tüm Apple ürünlerine Apple yetkili servis hizmeti veriyor.
8 Şehir

Aynı Gün Onarım

Zentech, Apple Yetkili Servis standartlarında ekran ve pilinizi aynı gün Orijinal parça ile onarır.

Müşteri Deneyimi

Apple ürünlerine dair bilmek istediğiniz her şey, alanında uzman çalışanlar tarafından teknik servis mağazalarımızda yanıtlanır.
Translate »