Apple Watch Şarj Olmuyor

Şarj sorunu iPhone’larda olduğu gibi bir diğer Apple ürünü olan Apple Watch’larda da sıkça görülmektedir. Her ne kadar Apple Watch şarj olmuyor gibi geri dönütlerde sık karşılaşılmasa da kullanıcıların canını sıkmaya yeterli oluyor. Siz değerli kullanıcılarımız için Apple Watch şarj sorununa yönelik olarak Zentech Apple Yetkili Servisi olarak bir bilgilendirme yazısı hazırladık. Bu sayede şarj probleminin kaynağını tespit edebilecek, beraberinde sorunu ortadan kaldırmak için kafanızda bir soru işareti olmadan harekete geçebileceksiniz.

Apple Watch Şarj Durumu

Apple Watch’ınızın şarj alıp almadığını kontrol etmeniz gerekmektedir. Bunun için yapmanız gereken uygulama, saati kapatarak bir süre bu şekilde şarj olmasını bekleyin. Şarj alıp almadığına emin olmak için yaklaşık 30 dakika boyunca beklemeniz tavsiye edilmektedir.

Eğer beklemenize rağmen Apple Watch’ınız şarj olmuyorsa diğer birtakım hususları kontrol etmeniz gerekmektedir. Bunlara değinecek olursak:

  • Şarj aletinizin orijinal Apple şarj aleti olup olmadığına emin olmanız gerekmektedir. Bazı hallerde fake şarj cihazları, Apple Watch’ı şarj etmeyebilir ve bu sorun Apple Watch’dan kaynaklı sanıldığı için daha ciddi problemler ortaya çıkabilmektedir.
  • Yukarıdaki durum şarj cihazının kablosu ve adaptörü için de geçerlidir. Tüm aksanların orjinal olmasına dikkat etmelisiniz.
  • Beraberinde kablonun adaptöre temassızlık yapıp yamadığını kontrol edin. Kablonun adaptöre tam olarak bağlanmadığı durumlarda şarj işlemi gerçekleşmeyebilir.
  • Manyetik şarj aletinin temiz olup olmadığını kontrol edin. Kullanıma bağlı olarak içerisinde oluşan toz tabakası şarj oluşumunu engelleyebilmektedir.
  • Manyetik şarj aletinin üzerinde bulunan koruyucu jelatinleri tamamen temizleyin.

Yukarıda belirttiğimiz tüm kontrolleri eksiksiz gerçekleştirmenize rağmen herhangi bir düzelme olmadıysa ve Apple Watch şarj olmuyor sorunu devam ediyorsa izlemeniz gereken yollar şu şekildedir:

  • Apple Watch’ınızın güncellemelerinin eksiksik yüklendiğine emin olun.
  • Apple Watch’ınızı yeniden başlatın. Bu işlem için Apple logosu ekranda belirene kadar yan tuşa ve “Digital Crown” tuşuna basılı tutun. Eğer Apple Watch’ınız yeniden başlatılırsa şarj durumunu tekrar kontrol edin.
  • Tüm bunlara rağmen sorun hala devam ediyorsa Apple Watch’ınızda fiziksel bir arıza bulunma ihtimali belirecektir. Bunun için vakit kaybetmeden Apple Yetkili Servisine müracaat etmeniz gerekmektedir.

Kusursuz Servis Mağazası Deneyimi

Zentech, 8 şehirdeki 8 mağazasıyla sizlere en iyi yetkili servis deneyimini sunmak adına mağaza ağını genişleterek iPhone, Mac, iPad ve tüm Apple ürünlerine Apple yetkili servis hizmeti veriyor.
8 Şehir

Aynı Gün Onarım

Zentech, Apple Yetkili Servis standartlarında ekran ve pilinizi aynı gün Orijinal parça ile onarır.

Müşteri Deneyimi

Apple ürünlerine dair bilmek istediğiniz her şey, alanında uzman çalışanlar tarafından teknik servis mağazalarımızda yanıtlanır.
Translate »