Apple Watch Kalp Sağlığı Uygulaması

Apple Watch Kalp Atış Hızı uygulaması, kalp ritminizin ani bir şekilde yükselmesi ya da düşmesi durumunda sizi uyaran bir sistemdir. Apple Watch Kalp Atış Hızı uygulamasını ne şekilde etkinleştireceğiniz konusunda bilgi sahibi değilseniz, Zentech Apple Yetkili Servisi olarak sizlere bu yazımızda gerekli bilgilendirmede bulunacağız.

Yüksek ve düşük kalp atış hızı bildirimleri

Kalp atış hızınız sizin belirlediğiniz vuruş/dakika (v/dk.) oranının üstünde veya altında seyrederse, Apple Watch’unuz bu konuda sizi uyarabilir. Bu bildirimler sadece Apple Watch Series 1 ya da sonraki modellerde, 13 yaş ve üzerindeki kişiler için sunulur. Kalp atış hızı bildirimlerini, Apple Watch’unuza giriş yaptıktan sonra Apple Watch Kalp Atış Hızı uygulamasını ilk kez açtığınızda ya da iPhone’unuzda istediğiniz zaman açabilirsiniz. Uygulamayı açarken izlemeniz gereken yollar şu şekildedir:

 • iPhone’unuza gelerek Apple Watch uygulamasına giriş yapın.
 • Saatim > Kalp yolunu takip edin.
 • “Yüksek Kalp Atış Hızı”na dokunarak herhangi bir v/dk. değeri belirleyin.
 • “Düşük Kalp Atış Hızı”na dokunarak herhangi bir v/dk. değeri belirleyin.

Yüksek ya da düşük kalp atış değerleri hakkında bilgi sahibi değilseniz, başta doktorunuz olmak üzere uzman kişilerden destek almalısınız.

Düzensiz ritim bildirimleri

Apple Watch’unuzdaki düzensiz ritim uyarıları özelliği, atriyal fibrilasyon denilebilecek düzenli olmayan ritmin olup olmadığını kontrol etmek için ara sıra kalp atışınızı ölçer. Düzensiz ritim bildirimleri, hali hazırda yalnızca belirli ülke ve bölgelerde kullanılabilmektedir. Düzensiz ritim bildirimlerinin hangi ülkelerde ya da bölgelerde kullanılabildiğini öğrenmek için Apple Support sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Düzensiz ritim bildirimlerini etkinleştirmek için gerekenler

 • Düzensiz ritim uyarılarının ülkenizde ya da bölgenizde kullanılabildiğinden emin olun.
 • iPhone’unuzu iOS’in en son sürümüne güncelleyin. 
 • Apple Watch’unuzu watchOS’in en son sürümüne güncelleyin. 

Düzensiz ritim bildirimlerini etkinleştirme

 • iPhone’unuzdaki ve Apple Watch’unuzdaki yazılımın son sürümde olduğundan emin olun.
 • iPhone’unuza gelerek “Sağlık” uygulamasına giriş yapın.
 • “Göz At” sekmesine dokunarak şu adımları takip edin: Kalp > Düzensiz Ritim Bildirimleri
 • Bu özelliği aktif ettikten sonra, iPhone’unuzdaki Apple Watch uygulamasına gelerek düzensiz ritim bildirimlerini açıp kapatın.

Bir uyarı aldığınızda ne yapmalısınız?

Herhangi bir uyarı alacak olursanız, Apple Watch’unuz atriyal fibrilasyon anlamına gelebilecek bir düzensiz ritme rastlamış ve bunu birden fazla kere doğrulamış demektir. Eğer size, daha öncesinde atriyal fibrilasyon tanısını konulmadıysa, vakit kaybetmeden bir doktora ile görüşmeniz gerekmektedir.

Düzensiz ritim bildirimleri nasıl çalışır?

Apple Watch’unuzdaki düzensiz ritim uyarıları özelliği, atriyal fibrilasyon anlamına gelebilecek düzensiz ritim olup olmadığını anlamak için ara sıra kalp atışınızı ölçtüğünden bahsetmiştik. Okuma değerinin daha net olmasını sağlamak için bu ölçüm çoğunlukla siz hareketsizken yapılmaktadır. Her gün düzenli yapılan ölçümlerin sayısı ve ölçümler arasındaki zaman ne kadar aktif olduğunuza bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

Kusursuz Servis Mağazası Deneyimi

Zentech, 8 şehirdeki 8 mağazasıyla sizlere en iyi yetkili servis deneyimini sunmak adına mağaza ağını genişleterek iPhone, Mac, iPad ve tüm Apple ürünlerine Apple yetkili servis hizmeti veriyor.
8 Şehir

Aynı Gün Onarım

Zentech, Apple Yetkili Servis standartlarında ekran ve pilinizi aynı gün Orijinal parça ile onarır.

Müşteri Deneyimi

Apple ürünlerine dair bilmek istediğiniz her şey, alanında uzman çalışanlar tarafından teknik servis mağazalarımızda yanıtlanır.
Translate »