Apple Watch Güncelleme

Apple Watch güncellemek için öncelikle iPhone’unuzu kullanabilirsiniz. Bu şekilde yapılan güncellemeler hem daha kolay hem de daha sağlıklı olmaktadır. Ancak doğrudan Apple Watch’unuz üzerinden de güncellemeyi gerçekleştirebilirsiniz.

Apple Watch’unuzu Güncel Tutma

Apple Watch güncellemek, özellikle iPhone ile yaşanan uyumsuzluk sorunlarını ortadan kaldırmakta ve daha stabil bir kullanım sağlamaktadır. Aynı zamanda güncellemeler ile daha çeşitli özelliklere erişim de açılmaktadır. Bu bağlamda gerek iPhone, gerekse Apple Watch güncellemek önem arz etmektedir. 

Güncelleme bildirimleri telefonunuza veya Apple Watch’unuza, “Apple Watch yazılımınız eski” şeklinde bir uyarı ile bildirilmektedir. Bu uyarıyı aldığınızda Aktivite verileri de dahil olmak üzere verilerinizin iPhone’unuzla eşzamanlanmaya devam etmesi için Apple Watch güncelleme işlemini yapmanız gerekmektedir.

Apple Watch’unuzu Güncellemeye Hazırlanma

Güncellemeye hazırlamak için ilk dikkat etmeniz gereken Apple Watch’unuzun güncel yazılım ile uyumlu olup olmadığıdır. watchOS 8, Apple Watch Series 3 ile sonraki seriler ve Apple Watch SE uyumluluk göstermektedir. Apple Watch’unuzu watchOS 8 sürümüne yükseltmek için ise ihtiyacınız olan minimum iOS 15 veya sonraki bir sürümün bulunduğu iPhone 6s veya üst model bir cihazdır. İlk koşulu karşıladığınız takdirde izlemeniz gereken yol şu şekildedir:

 • iPhone’unuzu en son İOS sürümüne güncelleyin.
 • Apple Watch’unuzun bataryasının en az yarısının dolu olduğuna emin olun.
 • iPhone’unuzu kablosuz bir ağa bağlayın (Wi-Fi)
 • iPhone’unuz ile Apple Watch’unuzu yakın tutun ve kapsama alanının dışında kalmamasına dikkat edin.

Bu işlemleri tamamladıktan sonra Apple Watch güncelleme işlemi başlayacaktır. Yaklaşık 1 saat kadar sürebilir. Ancak güncellemenin hangi saatte yapılmasını manuel olarak ayarlayabilirsiniz. Bu sayede Apple Watch ve iPhone’unuza ihtiyacınız olmadığı bir saatte güncellemeyi tamamlayabilirsiniz.

iPhone’unuzu Kullanarak Apple Watch’unuzu Güncelleme

iPhone’unuzu kullanarak da Apple Watch’unuzu güncelleyebilirsiniz. Güncelleme bildirimi Apple Watch’unuz tarafından bildirildikten sonra, ekrandaki “Bu Gece Güncelle” seçeneğine dokunun. Daha sonrasında iPhone’unuza geçerek güncellemeyi onaylayın. Gece yatmadan önce hem Apple Watch’unuzu hem de iPhone’unuzu şarjda bırakarak güncellemenin yapılmasını sağlayın.

Bunun haricinde manuel olarak da Apple Watch güncelleme işlemini yapabilirsiniz. Bunun için izlemeniz gereken adımları Zentech Apple Yetkili Servisi olarak sizler için derledik. Buna göre:

 • iPhone’unuza giriş yaparak Apple Watch uygulamasını açın. Daha sonra ekranda göreceğiniz “Saatim” bölümünü seçin.
 • Saatim sekmesine giriş yaptıktan sonra Genel > Yazılım Güncelleme adımlarını takip edin.
 • Mevcut güncellemeyi iPhone’unuza indirin. Eğer iPhone’unuz ya da Apple Watch’unuzda parola varsa eksiksiz bir şekilde parolanızı doğrulayın.
 • Apple Watch’unuzda güncellemenin başladığını belirten görüntünün oluşmasını bekleyin. Güncelleme başladıktan sonra bir süre işlemin tamamlanmasını bekleyin. Apple Watch güncelleme işlemleri ortalama olarak 1 saat sürebilmektedir.

Doğrudan Apple Watch’unuzda Güncelleme

Apple Watch’unuz, watchOS 6 ya da daha üst bir sürüme sahipse, iPhone’unuza ihtiyaç olmadan güncelleme yapabilirsiniz. Bunun için izlemeniz gereken adımlar şu şekildedir:

 • Apple Watch’unuzu kablosuz ağa bağlayın.
 • Ayarlar uygulamasına giriş yapın.
 • Genel > Yazılım Güncelleme adımlarını takip edin.
 • Karşınıza çıkan ekranda mevcut yazılım güncellemelerini göreceksiniz. Eğer hali hazırda bir güncelleme varsa “Yükle” seçeneğine dokunarak güncelleme işlemini başlatabilirsiniz.

Kusursuz Servis Mağazası Deneyimi

Zentech, 8 şehirdeki 8 mağazasıyla sizlere en iyi yetkili servis deneyimini sunmak adına mağaza ağını genişleterek iPhone, Mac, iPad ve tüm Apple ürünlerine Apple yetkili servis hizmeti veriyor.
8 Şehir

Aynı Gün Onarım

Zentech, Apple Yetkili Servis standartlarında ekran ve pilinizi aynı gün Orijinal parça ile onarır.

Müşteri Deneyimi

Apple ürünlerine dair bilmek istediğiniz her şey, alanında uzman çalışanlar tarafından teknik servis mağazalarımızda yanıtlanır.
Translate »