Apple Kimliği Oluşturma

Apple Kimliği Nasıl Oluşturulur?

Apple Kimliği oluşturmanız App Store, Apple Music, iCloud, FaceTime gibi daha birçok Apple servisini kullanabilmek için gereklidir. Apple Kimliği oluşturmadıysanız iPhone’nunuza uygulama ve güncellemeleri indiremez, mesajlar ve FaceTime uygulamalarına giriş yapamaz, App Store’dan alışveriş yapamazsınız.

Yeni bir iPhone’nun ilk kurulumunu yaparken Apple Kimliği oluşturmanız istenmektedir. Bu adımı atlayıp kurulumu tamamlamanız mümkün değildir. Yeni bir Apple Kimliği oluşturmaya ihtiyaç duyduğunuzda iPhone, iPad, iPod touch, Mac, Windows PC’de Apple Kimliği oluşturabilirsiniz. Zentech iPhone Yetkili Servisi olarak bu yazımızda iPhone veya Mac üzerinden Apple Kimliği oluşturmak için izlemeniz gereken adımları anlattık.

iPhone Üzerinden Apple Kimliği Oluşturma

 • iPhone üzerinden Apple Kimliği oluşturmak için önce, iPhone’nuzun Ayarlar uygulamasına girin.
 • Ekranı aşağı kaydırdığınızda iTunes & App Stores kısmını göreceksiniz. Bu kısma dokunun.
 • Mevcut bir Apple Kimliği ile giriş yapılmış ise öncelikle bu hesaptan çıkış yapın.
 • “Yeni Apple Kimliği Oluştur (Create New Apple ID)” yazan alana tıklayın.
 • Ardından bulunduğunuz ülke ve konumu seçin. Seçiminizi Bitti butonuna tıklayarak onaylayın.
 • İşleminize devam etmek için İleri butonuna basın.
 • iTunes Store Şartları ve Koşulları’nı okuyun ve “Kabul Ediyorum” kısmına tıklayarak onaylayın.
 • Sıradaki adımda E-mail adresinizi, parolanızı, üç tane güvenlik sorusunu ve güvenlik sorularının cevaplarını, son olarak da doğum tarihinizi girin.
 • Fatura bilgilerinizi ve ödeme yönteminizi girin. Bu kısımda Visa, MasterCard, iTunes hediye kartı ile tanımlama yapmanız mümkün.
 • Girmiş olduğunuz E-mail adresinize bir doğrulama maili iletilecek. Mailde gelen bağlantıya tıklayarak E-mail adresinizi doğrulayın.
 • Son adım olarak Apple wep sitesi üzerinden Apple Kimlik bilgilerinizle giriş yapın ve Adres Doğrulma butonuna tıklayın. Bu adımla birlikte Apple Kimliği oluşturma işleminiz tamamlanmış oldu.

Mac Üzerinden Apple Kimliği Oluşturma

 • Mac’inizin Menüler kısmında bulunan Sistem Tercihleri seçeneğini seçin.
 • “Giriş Yap” yazan alana tıklayın.
 • Ardından Apple Kimliği Yarat’ı seçin ve ekrandan girmenizi istediği bilgileri girin.
 • Devam butonuna tıklayın.
 • E-mail adresinize gelen doğrulama bağlantısına tıklayın.
 • Artık App Store, iCloud, FaceTime gibi Apple servislerine giriş yapmak için Apple Kimliği’nizi kullanabilirsiniz.

Apple Kimliği Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Apple Kimliği Oluşturma Hakkında sıkça sorulan soruları Zentech iPhone Yetkili Servisi olarak sizler için cevapladık.

Hayır. Apple Kimliği oluşturmak için Apple bir ücret talep etmemektedir.

Bölgeden bölgeye değişmekle birlikte 13 yaş altı çocukların tek başlarına Apple Kimliği oluşturması mümkün değildir. Ancak bu yaş grubundaki çocuklar için velisi Apple Kimliği oluşturabilir. iPhone, iPad veya iPod touch’ınızda Ayarlar uygulamasına girin ve isminizin üzerine tıklayın. Aile Paylaşımı kısmına dokunun. Ardından “Üye Ekle” kısmından “Çocuk İçin Hesap Oluştur” seçeneğini seçin. Ardından ekranda istenilen bilgileri doldurarak çocuğunuz için Apple Kimliği oluşturma işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Apple Kimliği’nizi dilediğiniz zaman kalıcı olarak silebilirsiniz. Apple Kimliği’nizi silmek için öncelikle Veriler Ve Gizlilik sayfasına girin. Apple Kimliği’niz ile girişinizi yapın. İki aşamalı kimlik doğrulamanızı yapın. Hesabınızı Silin yazan kısmın altında Başlayın butonunu göreceksiniz, buraya tıklayın. Hesabınızı neden silmek istediğinizi seçin ve Devam butonuna tıklayın. Son aşama olarak hesabınızı silmek isteyip istemediğinizi teyit etmeniz gerekiyor. Bu adımdan sonra Apple Kimliği iptal işleminiz tamamlanır.

Kusursuz Servis Mağazası Deneyimi

Zentech, 8 şehirdeki 8 mağazasıyla sizlere en iyi yetkili servis deneyimini sunmak adına mağaza ağını genişleterek iPhone, Mac, iPad ve tüm Apple ürünlerine Apple yetkili servis hizmeti veriyor.
8 Şehir

Aynı Gün Onarım

Zentech, Apple Yetkili Servis standartlarında ekran ve pilinizi aynı gün Orijinal parça ile onarır.

Müşteri Deneyimi

Apple ürünlerine dair bilmek istediğiniz her şey, alanında uzman çalışanlar tarafından teknik servis mağazalarımızda yanıtlanır.
Translate »