Android Cihazdan iPhone’a Geçiş

Android cihazdan iPhone’a geçiş yapmadan önce birtakım kontrolleri sağlamanız gerekmektedir. Zentech Apple Yetkili Servisi olarak tüm işlemleri sizler için aşağıdaki yazımızda ele aldık. Gerekli kontrollere göz atacak olursak:

 • Android cihazınızda kablosuz ağ bağlantısının mevcut olduğuna emin olun.
 • Yeni iPhone’unuzu ve Android cihazınızı güç kaynağına bağlayın.
 • Android cihazınızda bulunan verilerinizin, hafıza kartı dahil, yeni iPhone’unuza sığacağından emin olun.
 • Harici veriler ile beraber, Chrome’da bulunan döküman ve kayıtlarınızı da aktarmak istiyorsanız Android cihazınızda Chrome’u son sürüme yükseltin

Android Cihazdan iPhone’a Geçiş Aşamaları

Gerekli kontrolleri sağladıktan sonra izleyeceğiniz adımlar sırayla şu şekildedir:

 • Android’deki Verileri Taşı seçeneğine dokunun: Android cihazdan iPhone’a geçiş yaparken ilk yapmanız gereken iPhone’unuzda “Uygulamalar ve Veriler” bölümünü bulmak olacaktır. Bu bölüme giriş yaptıktan sonra karşınıza çıkan “Android’deki Verileri Taşı” bildirimine dokunun.
 • “iOS’e Taşı” Uygulamasına Giriş Yapın: Android cihazınızda “iOS’e Taşı” Uygulamasına giriş yapın. Eğer cihazınızda böyle bir uygulama bulunmuyorsa, iPhone’unuzdaki QR Kod okuyucuyu açmalı ve daha sonra Android cihazınız ile iPhone’da bulunan kodu taratmalısınız. İşlemi tamamladıktan sonra karşınıza çıkan “Sürdür” bildirimine dokunarak gerekli hüküm ve koşulları kabul edin. Daha sonrasında “Kabul Et” düğmesine dokunarak işlemi tamamlayın.
 • Sürdür’e dokunun, görünen hüküm ve koşulları okuyun. Devam etmek için Kabul Et’e dokunun.
 • Kodun gelmesini bekleyin: Android cihazdan iPhone’a geçişin bir diğer adımı ise iPhone’unuza kodun gelmesi sonrası yapmanız gerekenlerdir. Bu kısmında öncelikle iPhone’unuza kodun gelmesini bekleyin. Kod gelmeden herhangi bir işlemde bulunmayın. iPhone’unuzda, “iOS aygıtınızda Android’den Taşı” bildirimini gördükten sonra ekranda bulunan “Sürdür” bildirimine dokunun. Daha sonra ekranda çıkacak 6-10 basamaklı kodu bir yere not alın.
 • Kodu kullanın: iPhone’unuzun ekranında çıkan ve bir yere not ettiğiniz kodu Android cihazınıza girin.
 • Geçici bir Wi-Fi ağına bağlanın: iPhone’unuz, kendiliğinden geçici bir kablosuz ağ oluşturacaktır. Android cihazınız ile bu ağa bağlanın ve “Verileri Aktar” düğmesinin ekranda çıkmasını bekleyin. Harici bir işlem yapmayın.
 • İçeriklerinizi seçin ve bekleyin: Android cihazdan iPhone’a geçişin belki de en önemli aşaması, aktarılmasını istediğiniz içerikleri eksiksiz seçmektir. Android cihazınızda bulunan ve aktarmak istediğiniz bilgi-belgeleri seçerek “Sürdür” düğmesine dokunun. Daha sonra veri aktarım işleminin tamamlanmasını bekleyin. Bazı cihazlarda veri aktarımı tamamlanmış olarak gözükmekte fakat iPhone’da işlemin tamamlanmadığı bildirimi bulunmaktadır. Bu gibi hallerde Android cihazda işlem tamamlanmış olarak görünse dahi hemen sonlandırmayın. Veri aktarımı bitene kadar iki cihazı da yan yana tutun. Verilerinizin boyutune göre işlem uzayıp kısalabilmektedir.
 • iOS aygıtınızı ayarlayın: iPhone’unuzun ekranındaki veri yükleme çubuğu dolana kadar bekleyin. Dolum gerçekleştiğinde ise Android cihazınızda bulunan “Bitti” düğmesine dokunun. Bu aşamada Anroid cihazınızla işiniz tamamlanmış olacaktır. Daha sonra iPhone’unuzun ekranında çıkan “Sürdür” bildirimine dokunarak ekranda çıkan adımları takip edin ve Android cihazdan iPhone’a geçiş işlemini sonlandırın.

Kusursuz Servis Mağazası Deneyimi

Zentech, 8 şehirdeki 8 mağazasıyla sizlere en iyi yetkili servis deneyimini sunmak adına mağaza ağını genişleterek iPhone, Mac, iPad ve tüm Apple ürünlerine Apple yetkili servis hizmeti veriyor.
8 Şehir

Aynı Gün Onarım

Zentech, Apple Yetkili Servis standartlarında ekran ve pilinizi aynı gün Orijinal parça ile onarır.

Müşteri Deneyimi

Apple ürünlerine dair bilmek istediğiniz her şey, alanında uzman çalışanlar tarafından teknik servis mağazalarımızda yanıtlanır.
Translate »