Macbook Tamiri İçin Yetkili Servis: Zentech

Macbook Tamiri

Tasarım ve teknoloji harikası Mac cihazlarda zaman zaman çeşitli donanımsal veya yazılımsal problemler meydana gelebilir. Kimi zaman da cihazda herhangi bir teknik problem olmamasına rağmen güncelleme hataları oluşabilir. Bu durumların tümünde Macbook tamiri konusunda uzman ve yetkili bayilere danışmak ekstra önemlidir; aksi halde cihazda geri dönüşü mümkün olmayan daha ciddi problemler gelişebilir. Türkiye’nin farklı illerindeki 8 servis noktası ile en güvenilir Apple Yetkili Servis Sağlayıcısısı olan Zentech Macbook tamir, değişim ve servis konusunda her zaman yanınızda!

Macbook Tamiri Nasıl Yapılır?

Belirli süre kullanılan cihazlarda çeşitli sorunların ortaya çıkması normaldir fakat genellikle bu tür sorunların doğru servis tercihi ile kısa sürede giderilmesi mümkün olur. Üst düzey teknolojiye sahip Macbook laptop çeşitlerinde de durum benzerlik gösterir, bu nedenle Apple Macbook servisi için ilk önce güvenilir adreslere başvurmak gerekir. Nitekim 10 yıldan uzun süreli deneyimi ve yetkili servis sağlayıcı olma özelliğiyle öne çıkan Zentech; Macbook servisi için danışılması gereken öncelikli bir markadır. Türkiye’nin 8 farklı noktasındaki yeterli donanıma sahip şubelerinde iMac, Macbook air ve Macbook pro tamir, değişim, upgrade gibi servis konularında destek veren Zentech; cihazı baştan sona inceleyerek kapsamlı bir hizmet sunar. Böylece hem mevcut sorunun en kısa sürede çözüme ulaştırılmasına hem de A’dan Z’ye taramayla cihazın bütün riskli durumlardan arındırılmasına yardımcı olur.

 

Tamir amacıyla gerçekleştiren Macbook servisi ise şu şekilde ilerler:

 

 • Sorunun tanımlanmasının ardından tamir için gerekli araçlar ve yedek parçalar Apple orjinal parçaları arasından temin edilir.
 • Hassasiyet ve uzmanlık gerektiren batarya, ekran, anakart gibi parçaların değişimi ve onarımı büyük özenle gerçekleştirilir. Gerektiğinde cihaz soğutma ve fan temizleme gibi performans artırıcı işlemler de yapılır.
 • Onarım uygulamalarının ardından cihazdaki tarama ve son kontrol işlemleri tamamlanır. Bu sayede sorunun devam etmediğinden ve ek bir problemin yaşanmadığından emin olunur.

 

Belirtilen tarihler arasından yapılan işlem sonunda Macbook servis süreci tamamlanır ve cihaz teslim edilir.

Macbook Tamiri Fiyat

Apple Macbook tamirinde fiyatı etkileyen pek çok faktör bulunur. Cihazın yılı, teknik arızası ve parça değişimi için resmi site üzerinde belirlenen fiyatlar masrafı etkileyen ana kriterlerdir. Fiyatlandırmayı etkileyen diğer önemli faktörler şunlardır:

 

 • Cihazda yaşanan sorunun türü ve karmaşıklığı
 • Cihaz üretim yılı ve modeli
 • Garanti süresi ve kapsamı
 • Orjinal ve kaliteli parça kullanımı
 • Servis merkezi deneyimi ve teknisyen uzmanlığı
 • Tamir sürecine önceden dahil edilmeyen veri kurtarma, sistem güncellemesi gibi plansız ve ek hizmetler

 

Genel olarak her cihaz eşsiz ve özenli bir tamir hizmeti gerektirir, bu nedenle pek çok faktöre göre değişen fiyatlandırma duruma göre belirlenir. Kaliteli, yüksek performanslı ve sadece orjinal parça kullanımı ile gerçekleşen üst düzey bir onarım hizmeti için Zentech yetkili servislerine başvurabilirsiniz. Yüksek dikkat ve itina ile gerçekleşen Macbook servis fiyatlandırması hakkında bilgi almak için Zentech güvencesine danışabilirsiniz.

Macbook Anakart Değişir Mi?

Macbook cihazlarda sıklıkla yaşanan sorunlardan biri anakart arızasıdır. Anakart, bilgisayarın merkezi parçası ve diğer bütün donanımların bağlandığı karttır. İşlemci (CPU), bellek (RAM), depolama birimleri (SSD veya sabit disk), grafik kartı, ses kartı ve benzeri diğer önemli bileşenleri birbirine bağlayan anakartın işlevsiz hale geldiği durumlarda değişimi yapılabilir. Ancak bilgisayarın ana devresi olan bu kartın değişimi oldukça karmaşık bir iştir ve hem yüksek donanım hem de dikkat ve özen ister. Bu nedenle Macbook’un temel bileşenlerinden olarak, Macbook anakart değişimi için sadece yetkili ve güvenilir firmalara danışılması önemlidir.

 

Uzman teknisyen ve yetkili servis garantisiyle hizmet veren Zentech, Macbook anakart değişiminde şu işlemleri uygular:

 

 • Anakart değişimde öncelik parça onarımıdır bu nedenle ilk önce cihazdaki tarama ve kontrol adımları tamamlanır.
 • Yükseltme ve uyum sorunlarının olup olmadığı kontrol edilir.
 • Arızalı ve onarımı mümkün olmayan durumlarda anakart; cihazın modeline, yılına ve diğer donanımsal özelliklerine uygun şekilde, sadece orjinal parçalar kullanılarak değiştirilir.

 

Zentech bünyesinde sunulan anakart onarım ve değişim işlemlerinin tümü garanti kapsamında gerçekleşir ve sorunu en kısa sürede, en yüksek kaliteyle çözmeye odaklanır. Steril ve teknolojik ortamlarda, uzman teknisyen kontrolünde gerçekleştirilen işlemlerin tümünde cihazın baştan sonra taraması yapıldığından, diğer olası risklerin ve güvenlik ihlallerinin oluşumu da önlenmiş olur. Apple yetkili servisi olarak geçen Zentech şubelerinden size en yakın olanıyla iletişime geçerek yaşadığınız anakart ile ilgili sorunların tümünü garantili onarım avantajıyla giderebilirsiniz.

Macbook Anakart Değişimi Fiyatı

Macbook anakart değişiminde fiyatlandırma, sunulan hizmet kapsamına göre değişir. Örneğin; anakart değişimi gerektirmeyen ve sadece onarımla tamir edilen durumlarda ücretlendirme daha uygun fiyatlıdır. Ancak parça değişimi gerektiren arızalarda fiyatlandırma güncel fiyat türünden, uygulanan işlemin gerektirdiği uzmanlık ve özenden etkilendiği için artış gösterir. Bu esnada varsa diğer teknik arızaların giderilmesi de gerektiğinden, doğru bir fiyatlandırma için uzman yetkililere danışılması gerekir.

 

Eğer Macbook anakart arızası yaşıyorsanız, en yakınınızdaki Zentech yetkililerine danışarak cihazınıza özel bir fiyatlandırma talep edebilirsiniz. Kaliteli iş ahlakı ve orjinal parça kullanımı ile hizmet veren Zentech profesyonellerine, Macbook Air anakart değişimi fiyat ve onarım desteği hakkında danışarak ihtiyaçlarınızı en kısa sürede giderebilirsiniz.

Macbook Air Ekran Değişimi

Kırılma, düşme, çarpma gibi istenmeyen durumların sonucunda Apple Macbook ekran değişimi gerekebilir. Ancak ekran değişimi, herhangi bir piksel kaybı olmaması ve uyumluluk sorunlarının oluşmaması için mutlaka uzman ve garantili yetkili servisler aracılığıyla gerçekleştirilmelidir. Zentech yetkili servislerinde uygulanan ekran değişim hizmeti; alanında uzman teknisyenlerin, yüksek özen ve dikkatle gerçekleştirdiği, sadece orjinal ve cihaz ile uyumlu parçalar kullanarak uyguladığı bir parça değişim işlemidir. Bu yüksek nitelikli ve garantili işlemin ardından ekran ve ekran kartını ilgilendiren bütün sorunlar en kısa sürede çözülür; hiçbir şekilde renk, piksel veya görüntü kaybı gibi sonradan gelişen problemler oluşmaz.

Macbook Klavye Değişimi

Mevcut klavyenin arızalandığı, tuşların çalışmadığı veya takıldığı durumlarda klavye değişimi gerekebilir. Zentech servislerinde gerçekleştirilen Macbook pro ve Macbook air klavye değişimi işlemlerinin tümü, alanında uzman profesyonellerin kontrolünde ve gerekli steril şartlar altında yapılır. Bu sayede arasına su kaçan, takılan, kırılan ve çalışmaz hale gelen klavyenin, cihaz modeli ve yılı ile uyumlu orjinal parça ile değiştirilerek güncellenmesi sağlanır.

Macbook SSD Değişimi

SSD, verilerin saklanması amacıyla kullanılan bir tür depolama birimidir ve sabit disk sürücüsüne göre hızlı, dayanıklı, sessiz çalışmasıyla bilinir. Günümüzde Mac cihazların çalışma performansını olumlu yönde etkilediğinden sıklıkla kullanılan bu sürücüde düşme, çarpma, su teması veya cihaz yaşı gibi sorunlara bağlı olarak hasar meydana gelebilir. Bu durum, cihazdaki kayıtlı verilerin kaybı açısından oldukça risklidir ve işlevselliği azaltabilir. Bu nedenle bozulan parça yerine cihaz ile uyumlu, orjinal ve güçlü bir SSD’nin takılması gerekir.

 

Nitekim, SSD kart değişimi uzmaklık isteyen karmaşık bir iş olduğundan parça değişimi konusunda sadece Zentech gibi güvenilir yetkili servislere başvurulması gerekir. Böylece yaşanan SSD kart arızası veri kaybı olmadan, cihaz parformansını artırarak ve gerekli yedeklemelerle birlikte sorunsuz şekilde tamamlanır. Özellikle 3 yaşın üzerindeki Macbook cihazlarda SSD değişimi konusunda uzman olan Zentech, sizin için verileri yedekler, düzenli bakımları yapar ve performans ölçümleriyle birlikte cihaz ömrünü uzatır.

Macbook Pil Değişimi

Apple cihazların her birinde belirli bir pil ömrü bulunur dolayısıyla daha eski olan veya uzun süre şarj edilen cihazların pilleri, belirli süre sonunda çalışmaz hale gelir. Buna bağlı olarak cihazın şarja takılı olmadan çalışması mümkün olmayabilir. Özellikle 2010 sonrası üretilen Macbook cihazların batarya ömrü 1000 şarj döngüsüyle sınırlıdır. Dolayısıyla bu sınıra ulaşan cihazlarda pil değişiminin yapılması temel bir ihtiyaçtır. Ancak pil değişiminin, Zentech gibi garanti kapsamında hizmet veren, parça temin ve değişim işlemlerini profesyonel şekilde uygulayarak cihaz performansını iyileştiren yetkili servisler aracılığıyla yapılması son derece önemlidir.

 

Eğer siz de Macbook’unuzu eskisinden daha sık şarj etmeye başladıysanız, pil sağlığı ve diğer ölçümler için Zentech pil değişim servisinden faydalanmanın zamanı gelmiş olabilir.

Macbook Şarj Değişimi

Macbook cihazlarında şarj adaptörü çeşitli sebeplere bağlı olarak arızalanabilir. Şarj değişiminde orjinal parça kullanımı son derece önemlidir. Aksi halde voltaj değişimine bağlı olarak cihaz bataryasında daha detaylı bir tamir gerektiren arıza durumları ortaya çıkabilir. Zentech yetkili servisleri, Macbook tamirinin her konusunda olduğu gibi batarya ve şarj değişimi kapsamında da en güvenilir ve garantili bir hizmet sunar. Böylece daha ciddi problemlerin oluşma riskini önler ve cihaz ömrünü uzatır.

 

Siz de Mac cihazlarınızda karşılaştığınız tamir, bakım ve güncelleme gibi sorunları; Zentech Apple yetki servisleri aracılığıyla en kısa sürede ve en yüksek memnuniyetle çözüme ulaştırabilirsiniz. Size en yakın Zentech servisine ulaşarak %100 garanti, orjinal parça kullanımı ve uzman teknik ekip garantisi elde edebilirsiniz.

Kusursuz Servis Mağazası Deneyimi

Zentech, 8 şehirdeki 8 mağazasıyla sizlere en iyi yetkili servis deneyimini sunmak adına mağaza ağını genişleterek iPhone, Mac, iPad ve tüm Apple ürünlerine Apple yetkili servis hizmeti veriyor.
8 Şehir

Aynı Gün Onarım

Zentech, Apple Yetkili Servis standartlarında ekran ve pilinizi aynı gün Orijinal parça ile onarır.

Müşteri Deneyimi

Apple ürünlerine dair bilmek istediğiniz her şey, alanında uzman çalışanlar tarafından teknik servis mağazalarımızda yanıtlanır.
Translate »