Apple Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır?

Apple garanti sorgulama, Apple markasına ait iPhone, iPad, Apple Watch, AirPods, Apple TV, Mac cihazlarının garanti kapsamında olup olmadığını öğrenmek için başvurulan bir yoldur. Apple marka ürününüzün garanti süresinin devam edip etmediğini bilmiyorsanız çok basit adımlarla bu işlemi yapabilirsiniz. Peki Apple garanti sorgulama nasıl yapılır?

Apple Türkiye garantili cihazların garanti süresi 2 yıl olarak kabul edilir. Bu süre, iPhon telefonunuza SIM kartı takılması ve iPad, Apple Watch, AirPods, Apple TV, Mac’inizin başlangıç kurulumu tamamlanmasıyla işlemeye başlamaktadır. Apple garantisinden faydalanmak için faturanızın bulunması şart değildir. Sistemde onaylı bir garanti belgenizin olması yeterlidir.

İPhone Ayarlar Uygulamasını Kullanarak Garanti Sorgulaması Nasıl Yapılır?

Apple garanti sorgula nasıl yapılır sorusunun ilk cevabı, iPhone ya da iPad’inizin “Ayarlar” uygulamasını kullanmaktan geçiyor. Şöyle ki; uygulamaya giriş yaptıktan sonra “Genel Ayarlar” bölümü içerisinde bulunan “Hakkında” alanını seçin. “Seri Numarası” bölümünün altında Apple cihazınızın garantisiyle ilgili bilgiye ulaşabilirsiniz. iPhone, iPad ya da diğer Apple marka cihazları satın alma tarihinize göre “Sınırlı Garanti, AppleCare+” veya “Kapsam Süresi Doldu” şeklinde bilgiler göreceksiniz. Garanti bilgilerinizin detaylarına bu alana tıklayarak ulaşabilirsiniz. Ayarlar kısmındaki bilgilerin Apple garanti süresinin öğrenilmesi açısından yeterli olmadığı hallerde, Apple müşteri hizmetleri ile iletişime geçerek, garanti belgenizi PDF formatında talep edebilirsiniz.

Apple Web Sitesi üzerinden Garanti Sorgulaması Nasıl Yapılır?

  • Apple’ın resmi web sitesi olan https://checkcoverage.apple.com/tr/tr/ girerek “Servis ve Destek Kapsamınızı Kontrol Edin” ekranını açın.
  • Ardından “Seri numaranızı girin” kısmına iPhone’nizin seri numarasını girin. “Lütfen kodu girin” kısmına ise ekrandaki güvenlik kodunu girin.
  • Devam butonuna tıkladıktan sonra “Onarım ve Servis Kapsamı” bölümünde Apple garanti sorgulamanıza ait bilgilere ulaşabilirsiniz.
 

apple garanti sorgulama

Apple Seri Numarası Nasıl Öğrenilir?

Apple garanti sorgulama yapmak için iPhone, iPad, Apple Watch, AirPods, Apple TV, Mac’ınızın seri numarasını biliyor olmanız gerekmektedir. Seri numarasını, cihazınızın ayarlar kısmından ya da macOS’da Finder üzerinden öğrenebilirsiniz. Bunun için izlemeniz gereken adımlar şu şekildedir:

  • Ayarlar uygulamasına girin.
  • Ayarlar içerisindeki “Genel” penceresine tıklayın.
  • Hakkında bölümüne açın.
  • Sayfayı aşağı kaydırın. Seri Numarası bölümünde yazan kod sizin Apple seri numaranız. Bu kodla Apple garanti sorgulamanızı yapabilirsiniz.

Bunun dışında Apple cihazlarının bazı modellerinde seri numarasının, arka kapak ya da orijinal kutusu üzerinde doğrudan yazdığını görebilirsiniz.

Apple Destek Uygulaması ile Apple Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır?

Apple garanti sorgulama için üçüncü bir yolu da Apple Destek Uygulaması üzerinden garanti sorgulama. Bunun için yapmanız gereken ilk adım AppStore’den “Apple Destek” uygulamasını indirmek. Uygulamaya giriş yaptığınızda cihazınıza ait bilgilerin hemen altında yer alan “Aygıt Ayrıntıları” seçeneğine tıklayın. Bu bölümde Apple cihazınızın garanti kapsamıyla ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Apple Kimliğinizi Kullanarak Apple Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır?

Apple kimliğinizi kullanarak kimliğinize tanımlanmış tüm cihazların Apple garanti sorgulamaişlemini yapabilirsiniz. Bunun için önce mysupport.apple.com web sitesine ziyaret ederek Apple kimlik bilgilerinizle girişinizi yapın. Daha sonra “Aygıtlarım” sayfasına tıklayarak iPad, Apple Watch, AirPods, Apple TV, Mac’inize ait garanti bilgilerinize ulaşabilirsiniz.

Apple Garanti Sorgulama Hakkında Sık Sorulan Sorular

Birçok Apple kullanıcısı, cihazının garanti süresinin devam edip etmediğini merak ediyor. Zentech iPhone yetkili servisi olarak sizler için, Apple garanti sorgulama hakkında en çok sorulan sorulara yanıt verdik

 

Apple Garanti Süresi Nasıl Öğrenilir?

Apple garanti sorgulaması yaparak cihazınızın ne zamana kadar garantisinin olduğunu öğrenebilirsiniz. Apple garanti sorgulaması yapmanın birden çok yolu vardır. Cihazınızın ayarlar uygulamasından, Apple web sitesinden ya da Apple Destek uygulaması üzerinden cihazınızın garanti süresini öğrenebilirsiniz.

Apple Garanti Süresi Ne Kadar?

Apple Türkiye garantili ürünlerin garanti süresi 2 yıl olarak kabul edilmektedir.

Apple Garantisi Ne Zaman Başlar?

Apple cihazınızın 2 yıllık garanti süresi, SIM kartının takılması ve cihazınızın başlangıç kurulumunun tamamlanmasıyla başlar.

“Apple’ın Sınırlı Garanti Kapsamındadır.” Ne Demek?

2 yıllık Apple sınırlı garantisi Apple markasının isteği doğrultusunda belirlemiş olduğu garanti kapsamıdır. Bu kapsamda Tüketiciyi Koruma Kanunu ile sağlanan haklara ek olarak kullanıcısına faydalar sağlamaktadır.

Kusursuz Servis Mağazası Deneyimi

Zentech, 8 şehirdeki 8 mağazasıyla sizlere en iyi yetkili servis deneyimini sunmak adına mağaza ağını genişleterek iPhone, Mac, iPad ve tüm Apple ürünlerine Apple yetkili servis hizmeti veriyor.
8 Şehir

Aynı Gün Onarım

Zentech, Apple Yetkili Servis standartlarında ekran ve pilinizi aynı gün Orijinal parça ile onarır.

Müşteri Deneyimi

Apple ürünlerine dair bilmek istediğiniz her şey, alanında uzman çalışanlar tarafından teknik servis mağazalarımızda yanıtlanır.
Translate »