Şarj Olmayan iPad Nasıl Açılır?

Dünya çapında en fazla kullanılan tablet modellerden olan iPad, bazen çeşitli sorunları beraberinde getiriyor. Özellikle kullanıcı sayısı artış gösterdikçe sorun ve şikayetlerde artış görülmekte. Şarj olmayan iPad nasıl açılır sorusu da yine bu problemler arasında yer alıyor. Bazı kullanıcılar bu tarz sorunlarla karşılaşabiliyor. Böyle problemler ile karşı karşıya kaldığınızda sizler de iPad Apple Yetkili Servis hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Genel olarak bazı kullanıcılar, iPad’in şarj olmaması veya yavaş şarj olması tarzı çeşitli problemler yaşayabiliyor. Bu nedenle öncelikle neden iPad şarj olmuyor ve şarj sorununu meydana getiren sorunlar neler? bunlara odaklanmak gerekir.

 • iPad cihazlar henüz kablosuz şarjları desteklemiyor. Öncelikle şarj adaptörünü ve kabloyu kontrol etmelisiniz. Eğer adaptör veya kabloda sorun varsa değiştirilmesi gerekiyor.
 • Yazılım sorunları ve zararlı uygulamalar, cihazınızda şarj sorunu meydana getirebilir. Bu sebeple öncelikle cihazınızı güncellemeli ve zararlı yazılımları kaldırmalısınız.
 • Donanım sorunlarında öncelikle cihazınız incelenmeli ve buna bağlı olarak servis desteği verilmesi gereklidir. Bunun için iPad yetkili servis üzerinden hizmet alabilirsiniz.
 • Cihaza su değmesi veya farklı bir sıvı ile temas etmesi, şarj bağlantılarına kalıcı zararlar verir ve şarj etmeyi imkânsız hale getirir. Bu nedenle yine mutlaka yetkili servisler üzerinden hizmet almalısınız.
 • Cihazda eğilme veya buna benzer fiziksel hasarlar.

iPad Şarj Olduğunu Nasıl Anlarım?

iPad şarj olduğunu nasıl anlarım sorusu için öncelikle pil simgesini kontrol etmelisiniz. Durum çubuğunun sağ üst kısmında yer alan pil simgesi, pilinizin şarj durumunu gösterir. Cihazınızı şarja taktıktan sonra pil üzerinde şimşek işareti olacaktır. Bu durum, cihazınızın şarj olduğunu gösterir. Eğer cihazınız şarj cihazına bağlıysa ve yine de şarj olmuyorsa adaptörde veya cihazınızda problem olabilir. Bu tarz bir hatayla başa çıkmanın çeşitli yolları mevcuttur. Çünkü cihazın parçasında veya aksesuarında sorun vardır. Sorun gidermeden önce şarj probleminin nedenini belirlemeli ve duruma göre iPad Apple yetkili servis hizmetlerinden destek almanız önerilir.

iPad cihazlarda, iPhone’larda görüldüğü gibi kronik sorunlar görülmemektedir. Ancak zamanla kullanıma bağlı şekilde şarj sorunları veya dokunmatik sorunlar meydana gelir. Bu tarz bir sorun, iPad Mini, iPad Air ve iPad Pro olmak üzere tüm modellerde görülüyor. Bunun sonucunda ise çalışmama  sorununun birden fazla nedeni olabilir.

 • Yazılımsal sorunlara bağlı olarak kitlenen cihazlar
 • Düşme, darbe veya sıvı temasından dolayı meydana gelen anakart arızaları.
 • iPad şarj soketi sorunları. (fiziksel hasar veya kirlenme)
 • Şarj kablosu veya şarj adaptörü sorunları.
 • Kullanım süresini tamamlayan batarya sorunları.

Tüm bu nedenler cihazınızın neden şarj olmadığıyla alakalı ipucu verebilir. Özellikle ömrünü tamamlayan veya hasar gören şarj ve batarya problemleri için alanında uzman kişilerce tamir edilmesi gerekir. Böylece cihazınızı ilk gün ki gibi kullanabilir ve şarj problemini tamamen çözebilirsiniz.

Birçok kablo ve farklı şarj cihazlarını denediyseniz iPad cihazınızı şarj etme kısmına göz atmanız gerekir. Bunun için bir el feneriyle iPad şarj bağlantı kısmını yakından inceleyin. Bu aşamada şarj kablonuzun, iPad şarj kısmına temiz bir şekilde bağlanması gerekir. Eğer yamukluk, eğrilik veya tam anlamıyla alana yerleşmeme problemi varsa, servis desteği gerekebilir.

iPad Şarj Etmiyor Hatası Nasıl Çözülür?

iPad şarj etmiyor uyarısı aldıysanız, öncelikle cihazınızı yeniden başlatın. Çünkü teknik temelli olarak en basic sorun giderme yöntemi cihazınızı baştan başlatmaktır. Bunun dışında eğer pilinizi sürekli olarak tüketiyorsanız öncelikle en az 1 saat şarj etmeyi deneyin. Hala çalışmıyorsa adaptörünüzü değiştirerek tekrardan şarj etmeyi deneyebilirsiniz. Sonuç yine olumsuz ise yazılım güncellemesine göz atmanız öneriliyor. Bilindiği üzere Apple ürünleri düzenli olarak güncellenmelidir. Güncellenmeyen cihazlar, iyi bir performans göstermez. Bu sebeple İOS sürümünüzü güncelleyebilirsiniz. Bunun için izlemeniz gereken adımlar:

 • Öncelikle iPad arayüzünde ‘Ayarlar’ kısmı mevcuttur. Buradan ‘Genel Ayarlar’ kısmına gelin.
 • Genel ayarlar altında ‘Yazılım Güncellemeleri’ öğesine tıklayın.
 • Bu kısımda bekleyen bir yazılım güncellemeniz varsa üzerine dokunun ve güncellemenizi yapın.

Hala iPad cihazlarda problem varsa donanımdan kaynaklı bir sorun olabilir. Bunun için şarj cihazınızı farklı bir prize takmayı deneyebilirsiniz. Farklı bir durumda sorun kablonuzda olabilir. Aynı adaptör ile farklı bir kablo deneyebilirsiniz. Yine aynı şekilde elinizde başka iPad varsa aynı şarj aletiyle cihazda deneme yapabilirsiniz. Şarj cihazınızda görülen tiftik, toz veya farklı bir durum şarj sorununa neden olabilir. Bu sebeple çok dikkatli bir şekilde temizlik yapabilir ve tekrardan deneyebilirsiniz.

iPad Kapalı Nasıl Açılır?

iPad cihazlarınız kapalıysa ve açılmıyorsa bu durum donanımsal bir sorun veya şarj olmadığı için olabilir. Eğer cihazınız şarj olmuyorsa bir profesyonelden destek alabilirsiniz. Aynı şekilde iPad şarj oluyor gözüküyor ama açılmıyor diyorsanız cihaz bataryasında bir problem olabilir. Yine bu aşamada orijinal parçalarla değişim yapılmalıdır. Cihazınızda yazılımsal sorunlar varsa cihazın sıfırlanması ve son sürümün baştan yüklenmesi gerekir. Ancak iPad cihazınız tamamen kapalıysa bu noktada mutlaka bir uzman desteği almanız öneriliyor. Alanında uzman profesyoneller hangi bileşenin iPad şarj sorununa neden olduğunu belirlemenize destek olurken, nasıl tamamen düzelteceğini gösterir ve uygular. Bu süreçte tamamen orijinal iPad yedek parçaları kullanılır. Ardından cihazınızı rahatlıkla açabilirsiniz.

iPad Tablet Hard Reset Nasıl Yapılır?

iPad açılmıyor diyorsanız bu aşamada reset yapabilirsiniz. Donanımsal sıfırlama için cihazınızın tamamen çökmüş, ekranın kararmış ve tepkisiz olması gerekir. Eğer bu tarz bir durum yaşıyorsanız hard reset yapmanız, problemi geçici olarak düzeltecektir. Bunun için izlenmesi gereken adımlar şu şekildedir diyebiliriz:

 • iPad cihazlarınızda ana ekran düğmesi bulunuyorsa, ana sayfa düğmesi ile güç düğmesine aynı anda basın.
 • Bu işlemi ekranda Apple logosu yanıp sönünceye kadar yapın.
 • Her iki düğmeye basarken 20-30 saniye kadar basılı tutun.
 • Eğer iPad cihazlarda ana ekran düğmesi yoksa, ses tuşuna basın ve bırakın. Ses kısma düğmesi ve ardından ses açma düğmesini birlikte basılı tutun. Yine burada ekranda Apple logosunun çıkması gerekir.

 

 

iPad cihazlarınızda yazılım çökmesi veya farklı bir yazılım problemi varsa reset yapmak en iyi yöntemlerden olacaktır. Ancak bunu yapmadan öncesinde mutlaka fotoğraflarınızı, videolarınızı, kişilerinizi ve diğer dosyalarınızı kaydetmeniz önerilir.

iPad Şarj Olmuyor ve Açılmıyor Ne Yapmalıyım?

iPad cihazları, bazı durumlarda kullanılan şarj cihazından gelen güç dalgalanmalarını algılamaz. Çünkü bu tarz güç dalgalanmaları, cihazlar için güvenlik riski oluşturur. Bu nedenle iPad cihazınızı bilgisayarlardaki USB bağlantı noktasıyla şarj etmeyi deneyebilirsiniz. Eğer cihazınızın bazı şarj cihazlarıyla şarj olduğunu görüyor ve diğerlerinde şarj olmadığını görürseniz, sorun iPad cihazlarda değil de şarj cihazınızda sorun olduğunu belirleyebilirsiniz. Bu aşamada iPad şarj soketi değişimi veya kablo değişimi yapabilirsiniz. Genellikle bu aşamada kullanılan Lightning kablosunda problem olabilir. Lightning ucunda veya kablosunda yıpranma, renk bozulması gibi problemler varsa kabloyu değiştirebilirsiniz.

Genel olarak garanti kapsamında olmayan ürünlerde arıza gibi durumlarda değişim işlemleri pil üzerinden yapılmaktadır. Sonuç olarak iPad cihazlarınızın şarj olmaması sorunu için mutlaka bir ek destek almanız önerilir. Bunun için alanında uzman yetkili servislerden hizmet alabilirsiniz. Şarj soketi değişimi, batarya değişimi, şarj soket temizliği veya diğer yazılım hataları için destek alabilir, orijinal parçalarla eski parçaların değiştirilmesi gibi hizmetler alabilirsiniz.

Kusursuz Servis Mağazası Deneyimi

Zentech, 8 şehirdeki 8 mağazasıyla sizlere en iyi yetkili servis deneyimini sunmak adına mağaza ağını genişleterek iPhone, Mac, iPad ve tüm Apple ürünlerine Apple yetkili servis hizmeti veriyor.
8 Şehir

Aynı Gün Onarım

Zentech, Apple Yetkili Servis standartlarında ekran ve pilinizi aynı gün Orijinal parça ile onarır.

Müşteri Deneyimi

Apple ürünlerine dair bilmek istediğiniz her şey, alanında uzman çalışanlar tarafından teknik servis mağazalarımızda yanıtlanır.
Translate »