iPhone Veri Kurtarma Nasıl Yapılır?

iPhone cihazları, günümüz teknolojisiyle en iyi telefon modelleri arasındadır. Özellikle yüksek kaliteli kamera özelliği, geniş depolama ve diğer farklı özellikleriyle milyonlarca kişi tarafından kullanılıyor. Geniş depolama alanına sahip olmasından dolayı, mesajlar, arama geçmişi, fotoğraflar, videolar, müzik ve hatta diğer WhatsApp uygulama verilerinizi depolayabilirsiniz. Bununla beraber iPhone cihazınızda verilerinizi istemeden kaybedebilirsiniz. Yanlışlıkla fabrika ayarlarına getirmeniz, İOS güncellemesi yapmanız gibi durumlarda iPhone veri kurtarma ihtiyacınız doğabilir.

Genel olarak Apple cihazları her geçen sene daha da popüler hale geliyor. Bununla birlikte Apple markasının gözdesi iPhone modelleri, artık birçok bilgiyi içerisinde barındırarak günlük hayata önemli katkılar sağlıyor. Ancak Apple ürünleri olan iPhone cihazları, profesyonel olduğu kadar zor cihazlardır. Eğer iPhone cihazınızda önemli bir veriyi silmiş veya kaybetmişseniz İOS verilerinizi geri getirmek isteyebilirsiniz. Bu süreçte veri kurtarmak için özel ekipmanlar, eğitimli uzmanlar gerekir. Veriler risk altına girdiği zaman servise vermeden öncesinde veri kurtarma konusunda bir uzmanla görüşmeniz gerekiyor.

iPhone veri kurtarma detayına inmeden önce sizlere Zentech hizmetlerinden bahsetmek istiyoruz. Apple Yetkili Servis Sağlayıcısı Zentech, Apple Yetki Servisleri hizmetleriyle birlikte Apple marka ürünlerinizin tüm problemlerinizi çözüme kavuşturuyor. Apple ile yaptığı iş birliğiyle birlikte %100 orijinal yedek parça kullanılıyor bu sebeple cihazlarınız eskisinden daha iyi bir şekilde çalışıyor. Bunun dışında olası veri kurtarma ihtiyaçlarınız için depolama ortamı ve teknolojileri üzerinde çalışıyor. Apple ürünleri için kullanılan orijinal ekipman üreticileri yani OEM üzerinden onay alan anlaşmalı şirketlerle sizlere destek sağlıyor.

Peki süreç nasıl işliyor? Öncelikle iPhone veri kurtarma talebinizi, Apple Yetkili Servis Sağlayıcısı Zentech’e iletmeniz gerekiyor. Zentech, sizlerden sabit sürücüyü ve SSD talep eder. Ardından Apple’ın onayladığı OEM yani onay almış anlaşmalı şirketlerin açtığı panel üzerinden gönderim süreci başlar. Veri Kurtarma Tedarikçileri işin kapsamını belirleyebilmek adına doğrudan müşteri ile iletişime geçer, veri kurtarma süreciyle alakalı bilgilendirme yaparak maliyetini bildirir. Ardından ücretsiz değerlendirme yapılır ve sadece verileriniz başarıyla kurtarıldığı zaman müşteriden ücret talep eder. Bu sebeple herhangi bir kaybınız olmaz. Daha fazla detay için Zentech ile iletişime geçebilirsiniz.

iPhone Veri Kurtarma Mümkün mü?

Kaybolan veriler için iPhone veri kurtarmak önemli bir çözümdür. Bu aşamada birçok nedenden dolayı İOS veri kurtarma ihtiyacı duyabilirsiniz. Genel olarak verileri kurtarmayı düşünmeden öncesinde neden buna ihtiyaç duyduğunuzu belirlemelisiniz. Kurtarılabilecek olan verilerinizin silinme şekline göre kurtarılma durumu değişir. Aynı şekilde bu aşamada uzman bir ekiple çalışıyor olmanız gerekebilir. Ardından teknik bir çalışma ile kurtarma işlemi yapılabilir. iPhone verilerinizin silinmesine neden olan bazı durumlar şu şekildedir:

 • iPhone veya iPad cihazlarınızda veri kaybına sebep olan sistem arızası olabilir.
 • Verilerinizi silen bir uygulama indirmiş olabilirsiniz.
 • Jailbreak hatası veya tamamlanamayan İOS güncellemesi olabilir.
 • Cihazınız, darbe veya sıvı temasından dolayı hasar görüş olabilir.
 • Yanlışlıkla silinen dosyalar, bilinmeyen virüs saldırıları vs. gibi nedenler olabilir.
 • Anakartın bozulması, hasar alması gibi durumlar olabilir.

Genel olarak birçok nedenden dolayı iPhone veri kaybı olabiliyor. Aynı zamanda iPhone cihazlarda veri kurtarmak, Android cihazlara göre daha karmaşıktır. Bununla birlikte sıvıdan dolayı cihazınız zarar görmüşse verilerinizi kurtarmanız imkânsız olabilir. Ancak donanım ve yazılım sorunlarında kurtarmak daha olasıdır. Bunun dışında hafıza kartı içerisinde yer alan fotoğraf, video ve diğer önemli dosyalar teknik ekipler tarafından kurtarılabilir.

Açılmayan iPhone Veri Kurtarma Mümkün mü?

Tüm bunların dışında açılmayan iPhone cihazınız için veri kurtarma durumu mümkündür. Eğer farklı yöntemler denemek istiyorsanız, bu işlem için çeşitli programlar vardır. Yani açılmayan iPhone cihazındaki fotoğrafları kurtarmanın bir diğer yolu, veri kurtarma aracı kullanmanızdır. Ancak bu veri kurtarma aracını seçmeden öncesinde güvenirliliğinden emin olmak gerekir. Bu nedenle kurtarma aracı denemeden öncesinde bir profesyonel ile görüşmeniz daha yararlı olacaktır.

Güvenilir bir kurtarma aracı kullandığınızda, uygulama veriler doğrudan iPhone cihazınızdan bilgisayara çıkarır. Ardından fotoğrafları ve diğer içerikleri tercih ederek PC’ye yükleyebilirsiniz. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli şey, her veri kurtarma aracının güvenli olmadığıdır. Bu sebeple ihtiyaca uygun güvenli bir veri kurtarma aracını tercih etmeniz gerekiyor.

Güvenilir bir veri kurtarma uygulamasıyla iPhone fotoğraf kurtarma yapabilir, videolar, mesajlar, kişiler ve daha fazla bilgiyi kurtarabilirsiniz. Güvenilir veri kurtarma uygulamaları, sistem hatası olan bozulan, sıvıdan hasar gören tüm iPhone cihazları için kullanılabilir olduklarını iddia ediyorlar. Bunun dışında yanlışlıkla sildiğiniz dosyalarınızı da geri alabilmeniz mümkündür.

Genel olarak özetlemek gerekirse açılmayan iPhone veri kurtarma için herhangi bir yapancı uygulamadan yardım almadan öncesinde mutlaka profesyonel bir servisle iletişime geçmeniz gerekir. Böylece herhangi bir nedenden dolayı açılmayan iPhone cihazlarınız içerisindeki bilgileri daha sağlıklı bir şekilde geri alabilmeniz mümkün olacaktır. Zentech, sizler için Apple tarafından onay verilmiş anlaşmalı şirketlerle çalışır. Yani verilerinizi en profesyonel ve güvenli şekilde geri almanız için profesyonel bir hizmet sağlar.

iPhone Silinen Verileri Geri Getirmek Mümkün mü?

Genel olarak baktığımız zaman iPhone silinen verileri geri getirme mümkündür. Cep telefonunuzda oldukça önemli olan bu veriler için çeşitli sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Beklenmeyen sistem sorunları, yanlışlıkla silinme, virüs saldırıları vb. gibi sebepler olabilir. Bu aşamada silinen verileri geri getirmeniz Zentech ile oldukça kolaydır. Çünkü iPhone cihazları, silinen verilerinizi kurtarmanıza izin verir. Bunun dışında iCloud veya iTunes kullanarak dosya yedeklemesi yaptıysanız, bu uygulamaları kullanarak dosyalarınızı geri alabilirsiniz. Yani üç farklı yol kullanarak çok uğraşmadan geri getirebilirsiniz.

Bunlardan ilki sadece bilgisayarınızı ve telefonunuzu bağlayarak dosyalarınızı taratmanızdır. Bazı durumlarda silinen dosyalar, bilgisayar taramasıyla kendini gösterebilir. Bu işlem için iPhone cihazınızı bir USB kablosu ile bilgisayara bağlayın. Silinen dosyalarınızı geri getirmek için cihazınızı taratın. Eğer bu yol ile dosyalarınıza ulaşamadıysanız iTunes ve iCloud yöntemlerini deneyebilirsiniz. iTunes ile veri kurtarmak için izlemeniz gereken adımlar:

 • iTunes ile yedeklenmiş dosyalarınızı arayabilirsiniz. Bulduğunuz dosyalarınızı cihazınıza geri getirebilir veya bilgisayarınıza aktarabilirsiniz.
 • Mac bilgisayarınızdan veya Windows PC cihazınızdan iTunes uygulamasını açın.
 • iTunes penceresinin sol üst kısmında iPhone’a benzeyen bir düğme olacaktır.
 • Ardından ‘’Özet’’ kısmına tıklayın ve ‘’Yedeklemeyi Geri Yükle’’ tıklayın.

Bu yöntemin işe yaraması için iTunes son sürüm kullanımı gerekiyor. Aynı zamanda yedeklemenize şifre koyduysanız ayarlarınızı ve dosyalarınızı geri yüklemeden öncesinde parolanızı girin.

iCloud ile veri kurtarmak için izlemeniz gereken adımlar:

 • iCloud ile veri kurtarmak için öncelikle iCloud hesabınıza girmeniz gerekiyor.
 • Burada kayıp verilerinizi bulabilirsiniz. Önceden yedeklenmiş dosyalarınızı indirebilirsiniz. Bunun için bilgisayarınız ile telefonunuzu bağlamanıza gerek yok.
 • Herhangi bir arama motorundan iCloud sitesine gidin ve bilgilerinizle giriş yapın.
 • Ardından telefonunuzda aradığınız ve depoladığınız dosyalarınızı arayın ve indirin.

iPhone Veri Kurtarmak için Zentech

iPhone veri kurtarmak için Zentech hizmetlerine başvurabilirsiniz. Üstelik bu süreçte yazılımsal olarak hiçbir veri kaybı olmaz. Silinen ve değerli iPhone verileriniz için evde yapabileceğiniz pek bir şey olamayabilir. Bu sebeple alanında uzman Zentech ekibinden kolayca destek alabilirsiniz. Zentech, Apple tarafından yetkilendirilmiş bir yetkili servistir. Bu sebeple cihazınızla alakalı problemler için iletişime geçebilirsiniz.

Genel olarak silinen iPhone verilerini kurtarmak için profesyonel bir desteğe ihtiyaç duyulur. Verilerin kalıcı silinmemesi için kurtarma işlemine dikkat edilmelidir. Bu sebeple Zentech, cihaz sahiplerinin silinen verileri için profesyonel bir destek sağlıyor. Aynı zamanda silinen veriler donanımsal veya yazılımsal sebeplerden kaynaklanıyor olabilir. Bu sebeple silinme nedeni tespit edilmeli ve kurtarmak için en uygun yolun izlenmesi gerekiyor. Apple, kendi ürünlerinde veri kurtarma işlemi için dünya genelinde sadece 3-4 şirkete onay vermiştir. Zentech, bu şirketlerin açtığı panel üzerinden sizler adına iletişime geçiyor ve bu süreçte sizlere destek olarak verileri geri almanız adına önemli bir hizmet sağlıyor. Daha detaylı bilgi için Zentech ile iletişime geçebilir ve veri kurtarma için süreci daha detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Kusursuz Servis Mağazası Deneyimi

Zentech, 8 şehirdeki 8 mağazasıyla sizlere en iyi yetkili servis deneyimini sunmak adına mağaza ağını genişleterek iPhone, Mac, iPad ve tüm Apple ürünlerine Apple yetkili servis hizmeti veriyor.
8 Şehir

Aynı Gün Onarım

Zentech, Apple Yetkili Servis standartlarında ekran ve pilinizi aynı gün Orijinal parça ile onarır.

Müşteri Deneyimi

Apple ürünlerine dair bilmek istediğiniz her şey, alanında uzman çalışanlar tarafından teknik servis mağazalarımızda yanıtlanır.
Translate »