iPhone Bataryası Değişir mi? Nasıl Değiştirilir?

iphone Batarya Tamiri

IMG 7664 2iPhone bataryası değişir mi sorusu özellikle iPhone cihazlarını kullanan ve pil ömründen şikayetçi olan kullanıcıların sıklıkla sorduğu bir konudur. Eski model iPhone veya yeni model iPhone cihazlarınız için yapılan batarya değişimleri, pil süresini artırmak için güzel bir çözümdür. Ancak bu alanda profesyonel ve orijinal bir destek almak çok önemlidir. Orijinal olmayan bataryalar cihazınızın performansını olması gerektiği gibi yükseltmeyeceği gibi cihazınızda farklı arızalarada sebep olabilir. Daha da önemlisi  güvenlik sorunlarına yol açabilir. Zentech Apple Yetkili Servisleri ile tüm iPhone cihazlarınız için batarya değişimi yapar. Sadece Apple Yetkili Servislerinde direkt Apple’dan temin edilen orijinal Pil kullanılır. Apple Yetkili Servisi Zentech Apple onaylı onarımlar sunar ve Zentech tarafından yapılan onarımlar Apple güvencesi altındadır.  Apple Yetkili servislerinde üretici Apple tarafından temin edilen tamir ekipmanları ile Apple tarafından eğitilmiş ve yetkilendirilmiş teknisyenler cihazınızın onarımını yapar. Cihazınızda yetkisiz müdahaleye yol açmamak ve  cihazınızı düzgün çalışır şekilde teslim almak için Apple yetkili servisi Zentech’i tercih edebilirsiniz.

Her iPhone bataryası, zamanla en yüksek performans yeterliliğini kaybeder. Yani siz pilinizi %100 şekilde şarj etseniz de telefonunuz ilk gün kadar profesyonel bir tutum sergilemez. Batarya ömrü, bir zamandan sonra azalacaktır. Eğer sizler de batarya sürenizden memnun değilseniz ve iPhone’ların bataryası değişir mi? diye soruyorsanız, bu batarya değişiminin tek çare olduğunu söyleyebiliriz.

Artık günümüzde birçok firma, iPhone batarya değişimi imkânı sağlıyor. Ancak Zentech, bu alanda uzman yetkili servis olarak tecrübeli ekibi ile profesyonel destek sunuyor.

iPhone Batarya Değişir Mi?

iPhone batarya değişir mi ve değişiyorsa nasıl değiştirilir sorusu, artık cihazlarından yüksek verim alamayan tüketicilerin sıklıkla sorduğu sorulardandır. Genellikle iPhone cihazlarda kullanıma bağlı şekilde arıza meydana gelebilir veya kullanırken batarya kısmında zamanla yıpranma olabilir. Bu tarz sorunlarda batarya değişimi mümkündür. iPhone’un bataryası değişir mi ve değişmesi gerektiğini nasıl anlarız hususuna baktığımızda, iPhone batarya değişimini zorunlu kılan bazı durumlar vardır.

 • Kullanıcı hataları
 • Orijinal batarya şarj aletinin kullanılmaması
 • Telefonun şarj tutmaması
 • Batarya şişmesi
 • Telefonunun ani bir şekilde kapanması
 • Şarj yüzdesinin birden düşmesi
 • Kullanım süresinin düşmesi
 • Cihazın eskisinden daha yavaş çalışması
 • Pil kısmının sürekli olarak ısınması

Bu tarz durumlarla eskiyen ve işlevini tamamlayan bataryalar, cihaza zarar vermeye başlar. Genellikle bir bataryanın ömrü ortalama olarak 2,5 senedir. Bu sürenin sonunda orijinal iPhone bataryasıyla değişim yapılması gerekiyor. Bu sebeple belirtilen nedenler arasından birisini yaşıyorsanız mutlaka orijinal batarya ile değişim için hizmet almanız gerekir.

Genel olarak iPhone cihazlarının düşen hızı ve performansından şikâyetçiyseniz, telefonunuz sürekli kapanıyorsa ve powerbank – şarj aleti olmadan dolaşamıyorsanız iPhone pili değişir mi diye soruyor olabilirsiniz. Bunun sonucunda iPhone bataryası değişimi yapabilirsiniz. Ancak mutlaka alanında uzman teknik destek ekipleriyle orijinal bataryalar kullanılarak değiştirilmesi gerekiyor.

iPhone Bataryası Nasıl Değişir?

iphone Batarya Değişimi

iPhone cihazlarının batarya kısımları, en sıkıntılı parçalar arasında yer alıyor. Özellikle bataryanın şişmesi ve ekrana baskı yapması gibi durumlarda mutlaka batarya değiştirilmelidir. Eğer iPhone cihazınızda bataryanın şiştiğini fark ederseniz asla bastırmayın ve sıkıştırmaya çalışmayın. Çünkü bu bataryalar patlar ve içinde bulunan toksik maddeler hem size hem de çevrenize zarar verir. Bunun gibi durumlarda mutlaka alanında uzman iPhone yetkili teknik servis ile orijinal parçaların kullanılması gerekiyor.

iPhone cihazlarında bataryalar zaman içerisinde kullanım ömrünü yitirir. Bu aşamada iPhone batarya nasıl değişir bakarsak, bazı profesyonel materyaller ile değişimin yapılması önerilmektedir. Yani herhangi bir orijinal olmayan iPhone bataryası ile evde kendiniz değişim yapamazsınız. iPhone batarya değişimi nasıl yapılır bakarsak şu şekilde özetleyebiliriz:

 • Batarya değişimi, neredeyse tüm iPhone modelleri için yapılabilmektedir.
 • Bu alanda uzman teknisyenler, batarya değişimi için profesyonel ekipmanlar kullanılır. Değişim sırasında cihazınıza herhangi bir zarar gelmez.
 • Batarya yenilenirken orijinal ve modele uygun batarya kullanılır.
 • iPhone batarya değişirken fotoğraflarınız, bilgileriniz veya diğer verileriniz bıraktığınız gibi kalır, silinme veya kaybolma olmaz.
 • Batarya değişimi, profesyonel ekipmanlarla yapıldığı zaman kısa sürer. Yani batarya değişimi için çok uzun süreler beklemenize gerek kalmadan hızlı şekilde cihazınıza dönebilir ve kullanıma devam edebilirsiniz.
 • iPhone batarya değişimi öncesinde teknisyenler, prosedürün gerektirdiği gibi cihazınızı ayırmaktadır. Bu süreçte cihazınızın bataryası yine ince ve hassas aletlerle alınır ve yenisi takılır.
 • Batarya değişimi sonrasında cihazınızın batarya pil ömrü kontrol edilir ve herhangi bir problem olmadan tarafınıza teslim edilir.

Tüm bunların yanı sıra Apple’ın, İOS 11 ile getirdiği pil sağlığı görme özelliğinden yararlanabilirsiniz. Eğer cihazınızda İOS 11 veya üzeri bir sürüm kullanmaktaysanız, cihazınızın ayarlar kısmından pil sağlığını görebilirsiniz. Burada inceleme yapabilir ve buna göre iPhone bataryanızı değiştirmek için etkili adımlar atabilirsiniz. Eğer bataryanızın sağlığı %85 altındaysa batarya değiştirmenizin vakti gelmiş demektir. Batarya kullanım süresi sizlere yetmiyorsa ve değiştirme kararı aldıysanız, profesyonel bir yetkili servisten yardım alabilirsiniz.

iPhone batarya değişimleri, cihazlarda en önemli kısımlardır. Deneyimli destek ekip yardımıyla birlikte cihazınızın bakımını hassas bir şekilde yapabilirsiniz. Bu süreçte tamamen orijinal parçaların kullanılması gerekir. Eğer cihazınızda kalitesiz bir batarya ürünü kullanılmışsa, beklediğiniz performans miktarı artmaz. Aynı zamanda, iPhone cihazlarda yüksek ısı, kısa devre gibi problemlere karşı mutlaka güvenlik önlemi almalısınız.

iPhone Bataryası Değiştirirken Mutlaka Dikkat Edilmesi Gerekenler

Telefon bataryaları, diğer tüketim maddeleri gibi eskir, bu sebeple değişimi gerekir. Ancak batarya değişirken dikkat edilmesi gereken bazı detaylarla öne çıkmaktadır. Eğer iPhone gibi popüler bir akıllı telefonu kullanıyorsanız, yine de beklenmedik şarj problemleri yaşıyor olabilirsiniz. Bu aşamada öncelikli olarak telefonunuzun bataryayla alakalı bir sorun olduğunu bilmeniz gerekir. Ardından iPhone bataryası değiştirirken dikkat edilmesi gereken bazı detaylar şu şekilde belirtilebilir:

 • iPhone bataryaları orijinal ve cihaza uygun bataryalarla değiştirilmelidir. Aksi takdirde cihazınızdan beklediğiniz performansı alamayabilirsiniz.
 • Kaliteli ve bütçe dostu bir hizmet için öncesinde bilgi almanız gerekir. Böylece batarya değişimi sürecinde yapılacak işlemler konusunda fikriniz olabilir.
 • iPhone bataryalarının içerisinde Lityum vardır. Lityum iyon piller ise oldukça hassas parçalardır. Bu nedenle dikkatle ve özenli değiştirilmelidir. Bu nedenle işlem için yetkili servislerde
 • Bataryanızın aşırı şekilde ısınması durumu, yangın veya yaralanma noktasına getirebilir. Bu nedenle mutlaka alanında eğitimli ve deneyimli teknik servis ekibince değiştirilmelidir.
 • iPhone cihazlarınızın uzun ömürlü olması için deneyimli bir ekiple çalışmanız şarttır. Böylece profesyonel bir şekilde cihazınızın pil ömrünü artırabilirsiniz.

iPhone cihazları için önemli bir sorun olan bu servislerin kaliteli bir şekilde sağlanması ile birlikte cihazlarınız eski pil ömrüne ulaşır. Sizler de eskiyen veya kullanım ömrünü tamamlayan iPhone cihazlarınız için profesyonel destek alabilirsiniz. Bu süreçte Zentech, tüm iPhone cihazlarınızın batarya değişimi için sizlerle!

Kusursuz Servis Mağazası Deneyimi

Zentech, 8 şehirdeki 8 mağazasıyla sizlere en iyi yetkili servis deneyimini sunmak adına mağaza ağını genişleterek iPhone, Mac, iPad ve tüm Apple ürünlerine Apple yetkili servis hizmeti veriyor.
8 Şehir

Aynı Gün Onarım

Zentech, Apple Yetkili Servis standartlarında ekran ve pilinizi aynı gün Orijinal parça ile onarır.

Müşteri Deneyimi

Apple ürünlerine dair bilmek istediğiniz her şey, alanında uzman çalışanlar tarafından teknik servis mağazalarımızda yanıtlanır.
Translate »