En İyi Apple Watch Uygulamaları

En iyi Apple Watch uygulamaları, akıllı saatinizden en iyi şekilde yararlanmanız için mükemmel seçenekler sunuyor. İster bileğinizde isterseniz de iPhone cihazınızdan geziniyor olun en iyi Apple Watch uygulamaları üretkenliği, sağlığı ve eğlenceyi artıran kullanışlı yazılımları barındırıyor. Bu sebeple aralarından tercih yapabileceğiniz binlerce uygulama arasından en iyilerini seçerek kullanabilirsiniz. En iyi Apple Watch uygulamaları arasında, müzik, spor, sağlık, harita ve oyun kategorilerinden en çok tercih edilen seçenekler bulunuyor.

Müzik Uygulaması: Apple Music

img 3251

Apple hem Apple Watch hem de tüm cihazlarına özel olarak Apple Music’i sunuyor. Ancak ücretsiz bir uygulama değildir ve aylık abonelik gerekir. Apple Watch cihazlarda en sevilen şarkıların akışını yapabilir, tüm müzikler dinlenebilir. Eğer telefon başka bir yerdeyse yine Apple Watch cihazında kullanılan Apple Music ile müzik açılabilir. Bunun dışında çevrimdışı dinlemek için müzik indirilebilir. Eğer iPhone cihazlarınızı ağırlaştırmak istemiyorsanız, bluetooth kulaklıkları Apple Watch ile eşleştirebilir ve Apple Music ile müzik dinleyebilirsiniz.

Harita Uygulaması: Apple Haritalar

apple haritalar

Apple ekosisteminde yer alan ve milyonlarca kişi tarafından kullanılan Apple Haritalar uygulaması, bir yerden bir yere gitmek için başvurulabilecek en iyi kaynaktır. Apple Watch üzerinden Apple Map’in net arayüzlerini gerçek zamanlı olarak görebilirsiniz. Bisiklet, toplu taşıma veya yürüme yoluyla herhangi bir noktaya giderken saatinizden haritayı izleyebilirsiniz. Bunun dışında gerçek zamanlı trafik yoğunluğunu görebilir, rezervasyon yapabilirsiniz.

Egzersiz İzleyici Uygulama: Strava

Strava

Apple Watch uygulama tavsiye niteliğinde olan bir diğer uygulama ise Strava’dır. Apple Watch GPS ile çalışan bu uygulama sayesinde gidilen kilometre hesaplanabilir, müzik akışı yapabilir, hareket halindeyken arama yapabilirsiniz. Genel olarak bu uygulama, bisiklet aktiviteleri, koşu, yüzme gibi aktivitelerinde kat edilen mesafe, hız, kalp atış gibi verileri gösterir. Bununla birlikte ekstra özellikler için ücret ödemek gerekiyor. Aynı zamanda Strava uygulamasını kullanmak için telefonunuzu yanınıza almanıza gerek yok.

En İyi Oyun Uygulaması: Jellyfish Tap

Jellyfish Tap

En iyi Apple Watch uygulamaları arasında bulunan Jellyfish Tap bir oyun uygulamasıdır. Flappy Bird oyununa benzerdir. Oyunda üst ve altta yer alan engellerden kaçınırken ayakta durmak ve zıplama temeline dayanıyor. Genel olarak oyun biraz zor seviyede bulunuyor ancak oyun içerisinde geçilmesi gereken bir dünya rekoru vardır. Sevimli bir tasarıma sahip olması ve bu zamana kadar binlerce kişi tarafından oynanması, Jellyfish Tap’ı en iyi Apple Watch oyun uygulamalarından birisi yapıyor.

Not Alma Uygulaması: Cheatsheet

Apple Watch cihazınız için not alma uygulaması arıyorsanız, alanında en iyi uygulamalardan birisi Cheatsheet önerilebilir. Not alma konusunda en iyi Apple Watch uygulamaları arasında olan Cheatsheet, yoğun çalışma temposuna ayak uydurarak hatırlamak zorunda olduğunuz bilgileri gösteriyor. Bu sebeple hayatınızı ve zamanınızı daha iyi bir şekilde düzenleme ve kolaylaştırma imkânı sağlıyor. Daha öncesinde alınan notları gösteren Cheatsheet ile önemli olan şifrelerinizi hatırlayabilir, gün içerisinde yapmanız gerekenleri görebilirsiniz.

Yakınımdakileri Bul Uygulaması: Find Near Me

fea39f880020c9d64f3c24d9d455d717

Find Near Me, Apple Watch uygulama tavsiye niteliğinde olan uygulamalardan bir diğeridir. Bu uygulama ile yakınınızdaki mekanları bulabilirsiniz. Uygulama içerisinde konum olarak sıralanan ATM, restoran, banka, alışveriş merkezi vs. yerleri görebilirsiniz. Bunun dışında uygulama Siri ile entegrelidir. Bu sebeple sesli olarak arama yapabilirsiniz. Sesli arama ile yakınınızda bulunan mekanları göstermesini isteyebilir ve hatta mekanlar konusunda ekstra küçük bilgilere ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda yakında bulunan mekanlar harita üzerinde de açılabiliyor.

Uyku Takibi Uygulaması: Pillow

Pillow WatchReport

Pillow, uyku takibi yapabilen ve sağlığınızı izleyen bir uygulamadır. Uygulama içerisinde ses kayıt özelliği vardır bu sebeple uyku sırasında horlama durumunu izlenebilir. Aynı zamanda uyku apnesi ve diğer uyku bozukluklarını teşhis etmeye yardımcı olur. Uygulama ücretsizdir ancak bazı özellikler için premium sürümüne yükseltmeniz gerekir. Bununla beraber premium sürümünde iTunes arşivinden uyandırma melodisi ayarlayabilir, kalp atış hızı analizi ve kişiselleştirilmiş uyku ipuçlarına ulaşılabilir.

Çok Yönlü Meditasyon Uygulaması: Calm

Calm

Calm, meditasyon alanında bir şeyler sunabilmek için tasarlanan bir uygulamadır. Yeni başlayanlar dahil olmak üzere herkes kullanabilir. Uygulamada 3 ila 25 dakikayı kapsayan seanslar bulunur ve çeşitli konularda meditasyon yapmak mümkündür. Örnek olarak stres atma, sakinleştirici, odaklanma gibi konularda meditasyon yapılabilir. Apple Watch uygulama tavsiye niteliğinde olan bu uygulama ücretsiz olarak kullanılabilir. Ancak sınırlı özellikleri kapsar. Ücretli abonelik satın alındığı zaman özel meditasyon, ustalık sınıfı, müzik parçaları ve sağlık hizmeti sağlayıcısı aktif olur ve daha iyi bir deneyim sağlar.

Ses Kaydı ile Not Tutma Uygulaması: Just Press Record

Just Press Record

Just Press Record uygulaması, Apple Watch cihazınızdan ses kaydı yapabilmenizi sağlar. Sesli not alabilir ve sonrasında akıllı telefon ile bağlantı sağlandığı zaman kolaylıkla cihazınıza aktarabilirsiniz. Uygulamanın akıllı versiyonu mevcuttur fakat Apple Watch cihazlarda daha sık kullanılıyor. Apple Watch ekranındaki kısayola dokunulduğu zaman direkt ses kaydına başlar ve anlık olarak telefon bağlantısına ihtiyaç duymaz. Anlık olarak akla gelen fikirleri sesli bir şekilde kayıt edebilir ve cihaza bağlanıldığında tüm kayıtları buluta yükleyebilirsiniz. Bulutta bulunan ses kayıtlarına ise diğer cihazlardan ulaşılabilir.

Hesap Makinesi: Pcalc

Pcalc

Apple Watch Pcalc sayesinde telefonunuzun hesap makinesine ihtiyaç azalıyor. Pcalc basit arayüzü ile birlikte küçük hesaplamalar için kullanışlıdır. Eğer sıklıkla hesap makinesine ihtiyaç duyuyorsanız ve bunun için akıllı cihazlarınızı veya standart hesap makinesi kullanıyorsanız, bunların yerine Pcalc kullanabilirsiniz. Pcalc ile Apple Watch’unuz hesap makinesine dönüşecektir.

Sporcular İçin Takip Uygulaması: ESPN

ESPN

Apple Watch favorilerinden birisi olan ESPN, tutulan takımları takip etmek için kullanılır. Beyzbol, futbol, basketbol ve diğer tüm spor haberleri, skorlar ve önemli videolar saatinize gelir. Favori takımlarınızı ayarlayabilir ve takımınızın anlık haberlerini Apple Watch cihazınızdan gösterilmesini sağlayabilirsiniz. Bunun dışında lig güncellemeleri, canlı skorlar ve makalelere göz atabilirsiniz. ESPN ücretsizdir ancak yayınları izlemek için premium pakete geçilmelidir.

Uzaktan Kamera Kumandası: Camera Remote

Camera Remote

Camera Remote, akıllı cihazların kamerasını kullanabileceğiniz bir uygulamadır. Telefon kameranızı Apple Watch’unuzdan etkinleştirebilirsiniz. Uygulamadaki kamera düğmesine tıkladığınız zaman titreme ve hareket bulanıklığı tehlikesi olmadan mükemmel bir fotoğraf çekebilirsiniz. Karmaşık çekimler, uzaktan grup selfiesi çekmek için tercih edilebilir. Camera Remote uygulaması için ekstra bir indirme hareketine gerek yoktur sadece kurmanız yeterli olacaktır.

 

Kusursuz Servis Mağazası Deneyimi

Zentech, 8 şehirdeki 8 mağazasıyla sizlere en iyi yetkili servis deneyimini sunmak adına mağaza ağını genişleterek iPhone, Mac, iPad ve tüm Apple ürünlerine Apple yetkili servis hizmeti veriyor.
8 Şehir

Aynı Gün Onarım

Zentech, Apple Yetkili Servis standartlarında ekran ve pilinizi aynı gün Orijinal parça ile onarır.

Müşteri Deneyimi

Apple ürünlerine dair bilmek istediğiniz her şey, alanında uzman çalışanlar tarafından teknik servis mağazalarımızda yanıtlanır.
Translate »