Airpods Temizleme

Birçok AirPods sahibi, sık kullanıma rağmen AirPods temizlemekten imtina etmektedir. Ancak hem kulak sağlığı hem de AirPods’un ömrü açısından düzenli temizlik işlemi önem arz etmektedir. Aynı zamanda AirPods kutusu temizliği de kulaklıkların temizliği kadar gereklidir. Bu yazımızda Zentech Apple Yetkili Servisi olarak sizlere, AirPods temizleme işleminin nasıl daha doğru yapılacağı hakkında gerekli açıklamalarda bulunacağız.

AirPods Max Temizleme

AirPods Max temizliği için şu adımları uygulayın:

 • AirPods Max’inize su değdirmemeye dikkat ederek yumuşak ve kuru bir bez yardımı ile yüzeyini temizleyin.
 • Temizlik işlemi sırasında yalnızca bezi kullanın, ayrıca temizlik malzemelerini  AirPods Max’e temas ettirmeyin. Aksi halde cihaz üzerinde leke oluşumu başta olmak üzere çeşitli hasarlara yol açılabilir.
 • AirPods Max’iniz yukarıdaki maddede belirtilen kimyasallara maruz kaldığında ise öncelikle; temiz suya hafifçe değdirilmiş bir bez yardımı ile cihazınızı temizletin ve AirPods Max’inizin tamamen kuruduğundan emin olana kadar kullanmayın.
 • Yine temizlik esnasında, leke ya da katı-küçük kalıntıları temizlemek için keskin nesneler ve aşındırıcı maddeler kullanmayın.

AirPods Max’inizin Yastıklarını ve Kafa Bandını Temizleme

AirPods Max’in yastıklarını ve kafa bandını temizlemek için şu adımları uygulayın:

 • Yaklaşık 1 tatlı kaşığı ölçüsünde çamaşır suyu ile 1 bardak suyu karıştırın.
 • AirPods Max’in yastıklarını kulaklıktan çıkarın.
 • Kafa bandını temizlerken hazırladığınızın karışımın, AirPods Max’inizin bağlantı noktasına değmemesine dikkat edin.
 • Mikrofiber bir bezi temiz suya batırarak bezin nem kazanmasını sağlayın. Arkasından iki yastığı ve kafa bandını yavaş ve dairesel hareketler ile silin.
 • Bu işlemleri tamamladıktan sonra AirPods Max’inizi en az 1 gün dinlendirmeye ve kurumaya bırakın.

AirPods Max’inizin Kılıfını Temizleme

AirPods Max’in kılıfını temizlerken dikkat etmeniz gereken şey, temizleme bezinin tüy bırakmaması ve kuru olmasıdır. Ancak çok fazla kir olduğunu düşünüyorsanız, temizlik bezini alkol ile ıslatarak da kullanabilirsiniz. Temizleme işlemini nazikçe yaptıktan sonra AirPods Max’in kılıfını kuruması için düz bir zeminde yaklaşık 1 gün kadar bekletin.

AirPods’unuzu ve AirPods Pro’nuzu Temizleme

AirPods Pro ve AirPods temizlemek için şu adımları uygulayın:

 • AirPods ve AirPods Pro’nuza su değdirmemeye dikkat ederek yumuşak ve kuru bir bez yardımı ile yüzeyini temizleyin.
 • Temizlik işlemi sırasında yalnızca bezi kullanın, ayrıca temizlik malzemelerini  AirPods ve AirPods Pro’ya temas ettirmeyin. Aksi halde cihaz üzerinde leke oluşumu başta olmak üzere çeşitli hasarlara yol açılabilir.
 • AirPods ve AirPods Pro’nuz yukarıdaki maddede belirtilen kimyasallara maruz kaldığında ise öncelikle; temiz suya hafifçe değdirilmiş bir bez yardımı ile cihazınızı temizletin ve AirPods ve AirPods Pro’nuzun tamamen kuruduğundan emin olana kadar kullanmayın ve şar kutusuna yerleştirmeyin.
 • AirPods ve AirPods Pro’nuzun mikrafonunu ve hoparlör kısmının iç kısımlarını kuru bir pamuklu çubuk yardımı ile temizleyin. Kulak çöpü işinizi fazlasıyla görecektir.
 • Yine temizlik esnasında, leke ya da katı-küçük kalıntıları temizlemek için keskin nesneler ve aşındırıcı maddeler kullanmayın.

AirPods’unuzun veya AirPods Pro’nuzun Kutusunu Temizleme

AirPods veya AirPods Pro’nuzun kutusunu temizlemek için yukarıda bahsettiğimiz adımları uygulayabilirsiniz. Temizlik işlemi sırasında dikkat etmeniz gereken hususlar dahi aynıdır. Ancak burada dikkat etmeniz gereken bir nokta ise metal bağlantılara zarar verilmemesi açısından, AirPods veya AirPods Pro’nuzun kutusu içerisine herhangi bir cisim sokulmamalıdır.

Kusursuz Servis Mağazası Deneyimi

Zentech, 8 şehirdeki 8 mağazasıyla sizlere en iyi yetkili servis deneyimini sunmak adına mağaza ağını genişleterek iPhone, Mac, iPad ve tüm Apple ürünlerine Apple yetkili servis hizmeti veriyor.
8 Şehir

Aynı Gün Onarım

Zentech, Apple Yetkili Servis standartlarında ekran ve pilinizi aynı gün Orijinal parça ile onarır.

Müşteri Deneyimi

Apple ürünlerine dair bilmek istediğiniz her şey, alanında uzman çalışanlar tarafından teknik servis mağazalarımızda yanıtlanır.
Translate »