AirPods Tamiri İçin Yetkili Servis; Zentech

Airpod Tamiri

AirPods tamiri veya parça değişimi için hizmet veren Zentech, tüm orijinal yedek parçaları kullanarak profesyonel destek sağlar. Apple Yetkili Servisleri ile alanında tecrübeli ve sertifikalı hizmetler sunuluyor. Üstelik tüm Apple AirPods parçaları, garantilidir. Bu sebeple Zentech, garantili onarım sunarken cihazlarınız iyi performans sağlamaya devam edecek. 8 farklı hizmet noktasıyla Türkiye’nin yaygın Apple servis sağlayıcısı olarak AirPods sorunlarınız için profesyonel hizmet alabilirsiniz. Eğer AirPods bozuldu gibi aramalar gerçekleştirerek profesyonel destek arıyorsanız Zentech ekibimizle iletişime geçebilirsiniz., AirPods orijinal parça değişimi ile kaliteli destek alabilir ve cihazınızı eski performansına kavuşturabilirsiniz.

Genel olarak Apple, Airpods cihazlarını tamir edilebilir şekilde tasarlamamıştır. Bu nedenle Airpods cihazlarınızın açılarak tamiri mümkün değildir. Arızalı olan sağ veya sol kulaklık, şarj kutusu gibi hasarlı parçalar, orijinal parçalarla değiştirilir. Bu sebeple yetkisiz servislerde yapılan tamir işlemleri, parçaları eski performansına kavuşturmaz ve istenen şekilde çalışmamakla birlikte hem zaman hem maliyet kaybına sebep olur. Bu sebeple Airpods parça değişimi için alanında uzman kişilere başvurmalı ve cihazınızın orijinal parçalarla değişimi sağlanmalıdır.

AirPods Kulaklık Tamir Edilir Mi?

Airpod Tamir

AirPods cihazlarının kullanım sonucunda bazı sorunlara rastlanabilir. İşte bu anlamda AirPods kulaklık tamiri ve parça değişimi gerekebiliyor. Pili olan tüm cihazlar gibi AirPods cihazlarda, zaman geçtikçe ömürlerini kaybedebiliyor ve hatta arızalanmaya başlıyor. Bu sebeple yaklaşık 2, 2-5 sene kullanımla normal dayanma süresinin %80 altına düşebiliyor. Eğer AirPods şarjı çok gidiyor ve şarj sorunu yaşıyorsanız AirPods pilinizin değişim zamanı gelmiştir. Tüm bunların dışında sağ veya sol kulaklığınız düştüyse, bozulduysa ve çalışmıyorsa yine her bir AirPods parçası yenisiyle değiştirilebilir. En sık yaşanan AirPods sorunları şu şekilde özetlenebilir:

  • AirPods şarjı çabucak bitiyor
  • Sol veya sağ kulaklıktan ses gelmiyor
  • AirPods şarj olmuyor
  • AirPods sol veya sağ kulaklık bağlanmıyor
  • AirPods bağlanmıyor
  • Cızırtılı ses

Tüm bu sorunlar, AirPods cihazlarda sıklıkla görülen problemlerdir. Eğer cihazlarınızı bir süre olması gerektiği kadar kullanarak bu sorunlardan herhangi birini yaşadıysanız, yetkili servislerden destek alabilir ve bu tarz sorunlarınızın hızlı bir şekilde çözüme kavuşmasını sağlayabilirsiniz.

AirPods Kulaklık Tamir Fiyatı Nedir?

Airpod ve Kedi

Airpod Tamir

AirPods cihazları, milyonlarca kullanıcının tercih ettiği kullanışlı ve kablosuz kulaklık modelleridir. Fakat bu kulaklıklar, zamanla hem kullanıcı hatası hem de diğer sebeplerden dolayı arıza sorunu yaşar. AirPods kulaklık tamir fiyatı nedir baktığımız zaman ise net bir fiyat belirlemek için arıza sorununu belirlemek gerekiyor. AirPods modelinizi öğrendikten ve arıza nedenini belirledikten sonra fiyat bilgisi alabilirsiniz. Uzman teknisyenler tarafından yapılan arıza tespiti sonrasında onay vermeniz durumunda cihazınız, en kısa zamanda AirPods yetkisi servis tarafından eski performansına, orijinal parçalarla getirilir. Bu yöntemle birçok arızaya çözüm üretilmektedir.

Tüm bunlarla birlikte garanti kapsamında olmayan ürünlerde, arıza durumundan dolayı pil sorunu olduğunda değişim işlemleri yalnızca pil fiyatı üzerinden yapılır. Zentech tarafından yapılan bu avantajı belirtmekte yarar var.

AirPods Kulaklık Teki Çalışıyor Ne Yapılmalı?

Herhangi bir sebepten dolayı AirPods kulaklık teki çalışıyor ne yapılmalı? diyorsanız öncelikle her iki AirPods cihazınızı şarj kutusuna koyun. Şarjının olduğuna emin olun ve tekrar baştan bağlayın. Eğer yine kulaklık çalışmıyorsa sıfırdan bir kurulum yapabilirsiniz. Bunun için, her iki kulaklık kutusundayken şarj kutusu üzerindeki düğmeye basılı tutmanız gerekiyor. AirPods modellerinin kutu içerisinde, AirPods Pro kutu modeli üstündeki beyaz ışık yanıp sönünceye kadar bu işlemi sürdürün. AirPods cihazlarınızı tekrardan bağlayın ve çalışıp çalışmadığını kontrol edebilirsiniz.

Sorun çözülmezse kulaklığınızın fiziksel anlamda bir zarar görüp görmediğine yakından bakın. Belki fiziksel anlamda bir hasar alma durumu yaşanmış olabilir. Bu sebeple AirPods cihazlarınızın değişimi gerekebilir. Garantili ve Apple tarafından garantilenmiş yedek parçalarla birlikte cihazınızın kullanım ömrünü artırabilirsiniz.

AirPods Kulaklık Suya Düştü Ne Yapılmalı?

AirPods cihazlar, küçük teknolojik cihazlardır ve bu sebeple kıyafetlerin cebinde unutulabilir. Aynı zamanda bu kulaklıklar, çamaşır makinesinde kıyafetlerle beraber yıkanabilir. Bunun dışında suya düşebilir, ıslanabilir veya terleme gibi sorunlarla karşılaşılabilir. Bu aşamada AirPods kulaklık suya düştü ne yapılmalı bakarsak öncelikle yumuşak, kuru ve tüy bırakmayan bir bez kullanarak mümkün olan en kısa sürede kurutmalısınız. Ardından kuruması için güneş görmeyen güvenli bir noktaya koyabilirsiniz. Islaklık durumuna göre tamamen kuruması bir gün veya daha fazla sürer. En iyi kurutma yöntemi için kapağı açık ve baş aşağı konumda tutulmalıdır.

Apple firması, AirPods modelleri için, tekrardan kullanılmadan öncesi ve şarj kutusuna koymadan öncesinde kurutulmasını tembihliyor. Çünkü ıslak AirPods cihazlarını kutusuna koymak, şarj cihazının kendisine daha fazla zarar verir. Bu süreçte saç kurutma makinesi gibi farklı bir ısı kaynağı kullanarak kurutma işlemini hızlandırmayın. Çünkü, yüksek ısı teknolojik cihazlara zarar verir. Birkaç gün kurumasını beklemelisiniz.

AirPods Kulaklık Sesi Azaldı Ne Yapılmalı?

AirPods kulaklık sesi az geliyor sorunu, birçok sebepten dolayı meydana geliyor olabilir. Genel olarak bu cihazların ses seviyesi, kullanıma bağlı şekilde zamanla azalır. Aynı zamanda kirden dolayı tıkanıklık sorunlarıyla ses sorunu meydana gelebilir. Bu konuyla alakalı olarak kulaklık temizleme kiti kullanabilirsiniz. Ancak temizlik için para harcamak istemiyorsanız alternatif yöntemleri deneyebilirsiniz. Eğer yine kulaklıklarınızda ses azalması durumu varsa, yaptığınız herhangi bir şey AirPods sesini artırmıyorsa sorun yazılımla alakalı olabilir. Bu tarz bir durum için izlemeniz gereken adımlar şu şekildedir:

  • İlk olarak müzik dinlerken sesini sıfıra düşürün ve bluetooth bağlantısını tamamen kesin.
  • AirPods eşleşmesini kaldırın ve telefonunuzdan müzik açarak sesi tamamen kısın.
  • Son adımda bluetooth ayarıyla AirPods cihazınızı tekrardan telefonunuza bağlayın ve sesi artırın.

Bu yöntemle birlikte kulaklık sesi düzelmediyse, sıfırdan bluetooth bağlantısı yapabilirsiniz. Bunun için AirPods kulaklıkları kutusuna koyun ve cihazınızdan, bluetooth ayarları kısmından bağlantısını keserek unutun. Ayrıca bluetooth kısmını kapatarak tekrar açın. Ardından AirPods kasasını açarak eşleştirme düğmesine basılı tutun ve tekrardan bağlayın. Eğer bu tarz bir durumda kulaklık sesi yükselmiyorsa, teknik servis ekiplerinden yardım alabilirsiniz.

AirPods Kulaklık Telefona Bağlanmıyor Ne Yapılmalı?

Tüm cihazlarda sorunsuz şekilde çalışan AirPods kulaklık bağlanma sorunu ile karşı karşıya kaldığınızda yapmanız gereken bazı basit düzenlemeler vardır. İlk olarak tam pil şarj ederek kulaklıklarınızı bağlamayı deneyebilirsiniz. Bunun dışında cihazınızı birkaç farklı cihaza bağladıysanız kullanmak istediğiniz cihaza bağlanmakta zorluk yaşıyor olabilir. Bu sebeple ilk olarak telefonunuzun ayarlar kısmına girerek bluetooth bölümünden AirPods cihazının yanındaki (i) simgesine tıklayabilirsiniz. Buradan bağlanmak istediğiniz cihaza bağlanabilirsiniz. Ancak yine de kulaklığınız cihazınıza bağlanmıyorsa, telefonunuzla alakalı bir sorun olabilir.

Genel olarak AirPods kulaklıklar, herhangi bir Apple cihazına veya diğer cihazlara kolayca bağlanabilir. Fakat seyrek bir durum olsa da telefona bağlanma problemi yaşayabilirsiniz. Bu sebeple öncelikle İOS yazılımınızı güncelleyin ve telefonunuzu kapatarak baştan açmayı deneyin. Bunun için cihazın ayarlar kısmından genel ve yazılım güncelleme bölümüne giderek İOS cihazınızın son sürümünün yüklü olduğuna emin olmanız gerekiyor.

AirPods Kulaklık Ömrü Ne Kadar?

AirPods kulaklık ömrü ne kadar baktığımızda bu cihazların ortalama olarak 2 veya 2,5 sene ömrünün olduğunu söyleyebiliriz. Ancak doğru bakım ve profesyonel teknik servis yardımıyla, performansı daha iyi bir şekilde artırabilirsiniz. Bu süreçte pil şarj optimizasyonu, AirPods cihazları için en önemli özelliklerin başında geliyor ve pil ömrünü uzatma açısından yapılmalıdır. Bunun yanı sıra devamlı olarak AirPods sensörlerinizi ve kutusunu temiz tutmak ve kulaklıkları kutusunda muhafaza etmeniz öneriliyor. Böylece AirPods kulaklık ömrünü artırabilir ve cihazların kullanım ömrünü artırmak için adım atabilirsiniz.

Sonuç olarak Apple, Airpods cihazlarını açılabilen ve tamir edilebilen bir cihaz olarak üretmemiştir. Bu sebeple AirPods tamiri mümkün değildir, ancak orijinal parçalarla cihazınızın hasarlı parçalarını veya arızalı parçalarını daha uygun maliyetlerle avantajlı bir şekilde yenileyebilirsiniz. Kulaklıklarınızda performans düşüklüğü, telefona bağlanma sorunu, ses azalması, suya düşmesi veya çalışmaması gibi durumlarda orijinal parçaları kullanmak için profesyonel yardım alabilirsiniz. Böylece Apple AirPods cihazlarınızın eskisi gibi yüksek performansta çalışmasını sağlayabilirsiniz.

Kusursuz Servis Mağazası Deneyimi

Zentech, 8 şehirdeki 8 mağazasıyla sizlere en iyi yetkili servis deneyimini sunmak adına mağaza ağını genişleterek iPhone, Mac, iPad ve tüm Apple ürünlerine Apple yetkili servis hizmeti veriyor.
8 Şehir

Aynı Gün Onarım

Zentech, Apple Yetkili Servis standartlarında ekran ve pilinizi aynı gün Orijinal parça ile onarır.

Müşteri Deneyimi

Apple ürünlerine dair bilmek istediğiniz her şey, alanında uzman çalışanlar tarafından teknik servis mağazalarımızda yanıtlanır.
Translate »